זינוק של פי 3 במספר החרדים המחפשים עבודה

פחות משנה לחוק לשוויון בנטל - עלייה דרמטית במספר הגברים החרדים שפנו למרכזי התעסוקה של משרד הכלכלה ■ השר בנט: "הוכח שבהידברות מגיעים להישגים משמעותיים"

פחות משנה חלפה מאז נחקק החוק לשוויון בנטל, ומספר החרדים שיצאו מהבית ומהישיבות לחפש עבודה זינק פי שלושה. לידי וואלה! חדשות הגיעו נתונים שהוצגו השבוע בוועדת פרי לשוויון בנטל, שבראשה עומד שר המדע יעקב פרי.

מהנתונים עולה כי במחצית השנה הראשונה של שנת 2013 פנו 734 גברים חרדים למרכזי התעסוקה של משרד הכלכלה. בתקופה המקבילה השנה האמיר המספר ועמד על 2,135. כמחצית מאותם חרדים הם בני 27-18 - פלח האוכלוסיה שוועדת פרי שמה לה למטרה לשלב בשוק העבודה, ולהפוך אותו מנטל לציבור שמפרנס את עצמו בכבוד.

במרכזי התעסוקה של משרד הכלכלה קיבלו הפונים סיוע במציאת עבודה, הכשרה מקצועית, ייעוץ וסדנאות להשתלבות בעבודה. התהליך נעשה תוך הידברות עם הרבנים ועם ראשי הציבורי החרדי.

"מדובר בנתונים דרמטיים למגזר החרדי, אך יותר מזה למדינת ישראל", אמר שר הכלכלהנפתלי בנט לוואלה! חדשות. "בפשטות, מדובר בהורדת האבטלה במשק ובהוספת ידיים מצוינות עובדות לכלכלה. כמובן, בכל הנוגע למגזר החרדי מדובר בצעד נוסף להשתלבות בחברה הישראלית. זה מגזר מצוין שהאינטרס של כולנו הוא שיוכל לתרום תוך כדי שימור הזהות הייחודית שלו".

שר הכלכלה הוסיף בהתייחס לנתונים כי "הוכח שבהידברות ובמגעים שוטפים עם ראשי המגזר החרדי מגיעים להישגים משמעותיים. המסלול של דיבור והסכמות עם החרדים, שהם אחינו, בסופו של דבר מיטיב עם כולם". יו"ר הבית היהודי הדגיש: "אין לנו עניין לחנך ולהילחם אלא לעבוד יחד. זה הבסיס להצלחה הגדולה הזו, שהיא פרי עבודה קשה של כלל הגורמים המקצועיים במשרד הכלכלה שמשקיעים משאבים אדירים בנושא".

בנט המשיך ואמר כי יש לדאוג גם לצורכי התעסוקה של הציבור הערבי, "שגם עבורו פתחנו מרכזי תעסוקה ונמשיך להשקיע ככל הניתן, ולכל מגזר ומיעוט. יש פה אינטרס משותף לכולם וניתן לעשות את זה, כפי שמוכח מהנתונים, מבלי לייצר מהומות ולפגוע באף מגזר". באשר לגיוס לצה"ל, הוא הוסיף כי גם בסוגיה זו "דרושים הידברות, שינויים היסטוריים".

בנט סיכם באומרו כי "הנתונים האלה הם מפנה היסטורי, לא קורים ביום ולא ב'הוקוס פוקוס'. אני אחראי על הכלכלה, ובתחום הזה ראינו שרצון טוב ועבודה שקטה יוצרים שינוי. לא אהיה לעולם שותף לשום עליהום או הכפשת החרדים. עולם התורה חשוב לי וגם המדינה ואין שום סתירה".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988