החזר ההוצאות ב-20 אלף ד' בחודש להרשי פרידמן באזורים

לפרידמן ולחתנו, ג'ק קליין, יוגדל החזר ההוצאות החודשי, הכולל הוצאות טיסה, בעד 5,000 דולר כל אחד‏

הרשי פרידמן / צילום: תמר מצפי
הרשי פרידמן / צילום: תמר מצפי

דירקטוריון חברת הנדל"ן אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן, אישר את הגדלת החזר ההוצאות החודשי אשר לו זכאי היו"ר והבעלים בעד 5,000 דולר לחודש - כ-18 אלף שקל (תוספת של 60 אלף דולר לשנה, שהם כ-219 אלף שקל לשנה).

‏בד בבד מודיעה החברה על הגדלת החזר הוצאות דומה גם לחתנו של בעל השליטה, ג'ק (ינקי) קליין. כלומר, אושר להגדיל את הוצאות החברה בגין החזרי ההוצאות של השניים בעד 120 אלף דולר לשנה, שהם כ-438 אלף שקל. הנושא יועמד לאישור בעלי מניות המיעוט בחברה.

‏החזר ההוצאות כולל הוצאות בגין שירותי תקשורת (טלפון, אינטרנט וכדומה); הוצאות טיסה ונסיעה, בפרט בקו קנדה-ישראל ובקו קנדה-ארה"ב (בקשר עם הפרויקטים של החברה בניו יורק וביוסטון); הוצאות אש"ל ואירוח; וכן הוצאות בגין עיתונים וספרות מקצועית.

‏גובה ההחזר המקורי שנקבע להרשי פרידמן, ונכלל בתנאי ההעסקה כפי שאושרו לפני חודשים אחדים על-ידי האסיפה הכללית של החברה, מוערך בסך הנע בין 15 ל-20 אלף דולר לחודש, ועד לסך מקסימלי של 157.5 אלף דולר לשנה.

‏האישור מחודש מארס השנה, שאושר על-ידי האסיפה הכללית של החברה, ניתן לשלוש שנים. מדיווחי החברה עולה כי פרידמן זכאי - נוסף על החזר ההוצאות - לעלות העסקה חודשית של 150 אלף שקל, ולמענק שנתי תלוי מדרגות.

‏פרידמן הנו יו"ר פעיל של החברה, בהיקף משרה של 75%. הוא מחזיק בכ-64.6% מהחברה, שאליה הזרים עד כה סכומי כסף ניכרים. שוויה של החברה עומד כיום על כ-652 מיליון שקל.

‏במקביל, חתנו של פרידמן, ג'ק (ינקי) קליין, שעובד בענייני שיווק וליווי בגין פרויקט יונקרס בניו-יורק והקרקע ביוסטון, עם החברה הבת אזורים החזקות בינלאומיות, יזכה גם הוא כאמור להגדלת החזר ההוצאות בעד 5,000 דולר לחודש (60 אלף דולר לשנה).

‏היקף השירותים של קליין שווה ל-75% משרה, וההסכם עמו, שאושר לפני חודשים ספורים, תקף לשלוש שנים. במסגרת ההסכם הוא זכאי לקבל מהחברה תגמול חודשי כולל וקבוע בעלות של עד 7,500 דולר לחודש בתוספת מע"מ (כ-31 אלף שקל כולל מע"מ). סכום זה כולל את החזר ההוצאות אשר לו זכאי קליין טרם העדכון הנוכחי.

צרו איתנו קשר *5988