מנכ"ל אי.די.בי יקבל בונוס של 380 א' ש' ומצנח של 6 משכורות

תגמול של 450 אלף שקל יינתן לאהרון פוגל על 4 חודשים כיו"ר אי.די.בי

אהרון פוגל וחיים גבריאלי / צילום: איל יצהר
אהרון פוגל וחיים גבריאלי / צילום: איל יצהר

אחרי ששרד את הסדר החוב והעברת השליטה בחברת אי.די.בי פתוח לידיהם של מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, יזכה מנכ"ל החברה, חיים גבריאלי, לתגמולים נדיבים מידי בעלי הבית החדשים, למרות שבעבר היה מזוהה יותר מכל מנהל אחר בקבוצה עם בעל השליטה הקודם באי.די.בי, נוחי דנקנר.

בעלי מניות אי.די.בי פתוח יתכנסו בחודש הבא כדי לאשר לגבריאלי מענק מיוחד של שלוש משכורות (כ-380 אלף שקל) בגין תפקודו בשנת 2014, ומצנח זהב בגובה כפול של שש משכורות (כ-720 אלף שקל) במקרה של סיום תפקידו בחברה.

באי.די.בי מסבירים כי במהלך השנה החולפת גבריאלי תרם "תרומה משמעותית לעסקי החברה, לשמירה על איתנותה הפיננסית ולייצובה. בשנה זו עמדו בפני החברה אתגרים רבים, וחלו שינויים משמעותיים בהרכב הנהלת החברה והדירקטוריון שלה".

עוד מוסיפים שם כי "על אף מורכבות התקופה האמורה, והאתגרים יוצאי הדופן עמם התמודדה החברה, לרבות אתגרים הקשורים בהשלמת הסדר החוב, ניהול תזרים המזומנים, תיאומים מורכבים בין כל הגורמים הרלוונטיים ועבודה מול המערכת הבנקאית והפיננסית, השכיל גבריאלי לפעול באופן ענייני ובמקצועיות רבה. זאת, תוך הפגנת מסירות יוצאת דופן והבנה עמוקה של צרכיהן ופעילותן של החברה והחברות המוחזקות שלה".

כן מזכירים בחברה כי גבריאלי "לא נהנה ממענק שנתי בשנים האחרונות, וכן לא הוענקו לו חבילות תגמול מבוססות מניות, כמקובל בקבוצות עסקיות אחרות". בעניין מענק הפרישה מסבירים באי.די.בי, כי "לאור מאמציו החריגים ומסירותו יוצאת הדופן לאורך כל תקופת כהונתו בחברה", וכן "לאור תרומתו העתידית הצפויה לפעילות החברה ולהתפתחות עסקיה - הוספת מענק הפרישה לתנאי ההעסקה של גבריאלי הינה הוגנת וסבירה".

בסך הכול ב-2013 עלות העסקתו של גבריאלי עמדה על 1.8 מיליון שקל, כולה כשכר, ומאז 2008 עלות העסקתו מצטברת לסכום של קרוב ל-20 מיליון שקל.

על רקע מצבה של אי.די.בי, בין ספטמבר 2012 לסוף 2013 החליט גבריאלי לוותר על 15% ממשכורתו החודשית, כך שאשתקד היא עמדה על 108 אלף שקל, בנוסף לתנאים נלווים והחזר הוצאות.

גבריאלי נחשב כאמור לאיש אמונו של דנקנר, והוא ליווה אותו עוד קודם לרכישת השליטה באי.די.בי בשנת 2003. גבריאלי כיהן בקבוצה כסמנכ"ל וכמשנה למנכ"ל, ובאפריל 2011 מונה למנכ"ל. טרם הצטרפותו לעסקי דנקנר כיהן גבריאלי (44) כיועץ לשר האוצר, עד שנת 2001.

"פוגל - משמעותי בהסדר החוב"

עוד יתבקשו בעלי מניות אי.די.בי פתוח לאשר תגמול של 450 אלף שקל לאהרון פוגל, עבור כהונתו כיו"ר אי.די.בי פתוח במשך ארבעה חודשים, בין ינואר למאי 2014, אז הושלם הסדר החוב בחברה. עם מינויו הודיע פוגל כי הוא מוכן לכהן בתפקיד ללא שכר עד למועד השלמת ההסדר, וכעת באי.די.בי מבקשים להעניק לו תגמול של 90 אלף שקל לחודש ושכר של חודש נוסף בגין תקופת הודעה מוקדמת.

באי.די.בי מנמקים את התגמול לפוגל ב"תרומתו במהלך תקופת ביצוע והשלמת הסדר החוב, וחלקו בהתמודדות החברה עם האתגרים שעמדו בפניה בתקופה זו", ומציינים כי "תפקודו ופעולותיו סייעו רבות לחברה לצלוח תקופה זו, והיוו גורם משמעותי בהבאת הסדר החוב לכדי השלמה".

חיים גבריאלי
 חיים גבריאלי

צרו איתנו קשר *5988