הסערה כאן: גשמים ללא הפסקה, חשש מהצפות ומפקקים

גשמים, רוחות, רעמים וברקים: המערכת החורפית הגיעה, ועמה גם החשש מנזקי הטבע ומעומסי תנועה כבדים בשעות הבוקר ■ עשרות מילימטרים של גשם יורדים מהצפון ועד הדרום, בחרמון מצפים לשלג המשמעותי הראשון לעונה

הצפות בנתניה / צילום: תמר מצפי
הצפות בנתניה / צילום: תמר מצפי

את הארץ שוטפים גשמים חזקים, בשמיים רעמים וברקים - ובכבישים חוששים מפקקים: הלילה הגיעה המערכת החורפית הרצינית הראשונה של העונה לשיאה - וכמויות גשמים גדולות מאוד יירדו ברחבי הארץ, כמעט ללא הפסקה - מצפון ועד דרום.

הגשמים ילוו לאורך היום (ד') בסופות ברקים ורעמים וברוחות בעוצמה של 40-60 קמ"ש, שאף עשויות להגיע למהירות של 80 קמ"ש. עד 100 מילימטרים של גשמים צפויים במקומות המועדים - וקיים חשש לשיטפונות והצפות. המפלס בנחל איילון, המצוי בין נתיבי התחבורה העמוסים בארץ, לא צפוי להציף את הכביש - אולם ברשות המים עוקבים אחרי הזרימה המוגברת של מי גשמים בנחל.

בצפון הארץ לא הפסיק לרדת גשם מאז אתמול, ובנחלים מורגשת זרימה חזקה. גם בכנרת, שנמצאת בשפל גדול, צפויה עלייה ראשונה במפלס - לאחר תקופה ארוכה של יובש. באתר החרמון מצפים הבוקר בכיליון עיניים לשלג הראשון של העונה, אולם עדיין אין צפי לפתיחת האתר. בפסגות הגבוהות של החרמון ירד השלג הראשון כבר שלשום.

מזג האוויר בירושלים וסביבתה יהיה יבש אבל קר מאוד - וצפוי להיות קר הרבה יותר במהלך היום. בבירה לא מחכים לשלג שלא יירד במערכת הזו, אבל העירייה מתגברת את המערך העירוני להתמודדות עם מפגעים ונזקים שונים עקב הגשמים והרוחות.

משעות הצהריים יתרכז הגשם בעיקר באזורים המזרחיים. מחר הגשם ימשיך לרדת מדי פעם, בעיקר במרכז הארץ, מלווה בהרבה עננים בשמיים, ופחות סופות רעמים וברקים. בשישי ייתכן גשם בשעות הבוקר ובשבת יהיה קר מהרגיל. רק בתחילת השבוע הבא הטמפרטורות יעלו בהדרגה.

צרו איתנו קשר *5988