חשד לתקיפה אנטישמית בצרפת: יהודיה נאנסה, בן הזוג נשדד

3 גברים חמושים באקדחים חדרו ביום שני לביתם של זוג יהודים צעירים סמוך לפריז, אנסו את האישה ושדדו כסף ■ לטענת בני הזוג, השלושה איימו עליהם שלא יעמידו פנים שאין להם כסף, משום ש"הם יודעים שהם יהודים"

הפגנה נגד אנטישמיות בפריז / צילום: רויטרס
הפגנה נגד אנטישמיות בפריז / צילום: רויטרס

תקיפת יהודים מחרידה בפריז: זוג צעירים בני 19 ו-20 הותקפו, נשדדו, והאישה נאנסה באכזריות - ובצרפת חושדים כי הרקע לתקיפה הוא אנטישמי. המשטרה עצרה שני חשודים במעשה, שהתרחש בפרבר של הבירה הצרפתית.

על-פי החשד, ביום שני השבוע נכנסו 3 גברים חמושים ברובים ובאקדחים לבית הוריו של אחד מבני הזוג באזור פריז והפרידו ביניהם בכוח. אחד החשודים אנס את האישה, בשעה שהשניים האחרים החזיקו בבן זוגה וגנבו כסף מהבית.

תוך כדי התקיפה המזעזעת, דרשו החשודים מבני הזוג שייתנו להם את כרטיסי האשראי שלהם ואת הקודים הסודיים שלהם, כך סיפרו לשוטרים. עוד הם סיפרו כי החשודים איימו עליהם שלא ינסו לטעון כי אין בידם כסף, מכיוון "שהם יודעים שהם יהודים" - ולכן בהכרח יש הרבה כסף בבית.

השוטרים בפריז עצרו שני חשודים בביצוע המעשה, אדם שלישי עדיין מוגדר כמבוקש. עם זאת, גורם במשטרה הצרפתית אמר כי "עדיין מוקדם לקבוע האם הקורבנות נבחרו משום שהיו יהודים".

בצרפת מתגוררת הקהילה היהודית הגדולה ביותר באירופה - למעלה מחצי מיליון יהודים לצד 6 מיליון מוסלמים, מה שיוצר לעיתים מתחים ואלימות בין הצדדים.

צרו איתנו קשר *5988