ארדן: "יורים עלינו - והתקשורת עוסקת באנשים שמחטטים בזבל?"

אתר nrg מדווח מדברים שנשא שר הפנים גלעד ארדן בביקור בגוש עציון: "אנחנו לא חיים בעולם דימיוני שבו הכסף גדל על העצים, ושאנחנו יכולים לחלק אותו לפי המדיניות של מפא"י ומפלגת העבודה"

גלעד ארדן / צילום: איל יצהר
גלעד ארדן / צילום: איל יצהר

שר הפנים גלעד ארדן, המתגורר בווילה בסביון, קובל על כך שהתקשורת עוסקת בימים אלה ביוקר המחיה ובדוחות שפורסמו בשבוע האחרון על העוני בישראל ועל הקושי של משקי הבית לסגור את החודש.

לפי פרסום באתר nrg, ארדן תקף אתמול (א') בביקור בגוש עציון את כלי התקשורת בישראל ואמר: "צריך לשאול איך קורה, שגם עכשיו, 5 ימים אחרי שנופלת רקטה, ואחרי שיש החלטות להוציא את חמאס מארגוני הטרור בבית הדין של האיחוד האירופי, איך קורה שהראשית של ynet עוסקת באנשים שמחטטים בפחי הזבל, כאילו שמדינת ישראל היא המדינה העוני הכי גדול בעולם ושהכי נורא לחיות בה".

ארדן טען עוד כי "תפיסת העולם המדינית-ביטחונית של השמאל קרסה", ולכן כלי התקשורת נרתמים לסייע לשמאל ומדגישים את הנושא החברתי-כלכלי בתקופת הבחירות הנוכחית.

לדבריו, "אנחנו לא חיים בעולם דימיוני שבו הכסף גדל על העצים, ושאנחנו יכולים לחלק אותו לפי המדיניות של מפא"י ומפלגת העבודה. גם קוסמים לרגע כמו יאיר לפיד שהבטיחו דברים לציבור, גילו שאין כאן הוקוס פוקוס כשקיבלו את האחריות על הכסף. הדברים האלו לא נפתרים בין לילה. בשנה האחרונה אישרנו פי שתיים יחידות דיור, ואת התוצאות תראו בשנתיים הבאות".

ארדן נשא גם מעין דרשה דתית בעת ביקורו ואמר בין היתר: "למה היה איום פיסי על עם ישראל? כי היוונים יימח שמם רצו לעקור את האמונה, המסורת, המנהגים וקיום המצוות. מי שהיה מוכן להמיר את דתו זה המתייוונים שהיו היהודים החלשים שהיו מוכנים לזרום ולהמיר את דתם ולעבור לדת ריקה מתוכן שהיוונים האמינו זה במקדשת את הפיסיות בלבד.

"לצערנו היו אז את המתייוונים אבל היו גם את אלה שהאמונה בערה בהם ובזכות האמונה - אם יעשו מה שצריך ויניפו את נס המרד - הקב"ה יסייע להם וכך נעשה לנו נס. אנחנו נמצאים כאן היום בגוש עציון, שמחים על מה שהשגנו בארץ ישראל ועל מה שעוד נשיג, בעזרת השם. אין לנו היום שום סיבה לחשוש מאף אחד ואם נאמין בקב"ה ובכוחות שלנו ובזכות האמונה נעשה את מה שצריך ומה שאנחנו רוצים להגשים בארץ הזו - אף אחד לא יוכל לעם ישראל אם הוא יהיה מאוחד".

ח"כ איציק שמולי אמר בתגובה לדברי ארדן כי "אולי ביישובו של שר הפנים-סביון מצב פחי הזבל לא רע כל כך, אבל בישראל האמיתית כמעט שני מיליון אנשים חיים מתחת לקו העוני. זאת אמירה מקוממת שמראה עד כמה הליכוד של היום התנתק מבגין וזבוטינסקי וחי בעולם דמיוני משל עצמו. אחד מכל שלושה ילדים בישראל חי מתחת לקו העוני והאיומים שמפזר שר הפנים לא ישביעו אותם מחר בבוקר. במקום להאשים את התקשורת ואת כל העולם הגיע הזמן שהליכוד יבין שדוח העוני שפורסם השבוע אינו גזירת גורל אלא תוצאה ישירה של מדיניותו הכושלת והגיע הזמן להחליפו".

צרו איתנו קשר *5988