פרשת השחיתות: ח"כ שמעון אוחיון מ"ישראל ביתנו" מסר עדות

זאת במסגרת החשד להעברת תקציבים לאיגוד הכדורסל תמורת טובות הנאה ■ היום שוחררו למעצר-בית שני העצורים האחרונים בפרשה, מרדכי (מוצי) דהמן והלוביסט ישראל יהושע

שמעון אוחיון / צילום: יחצ
שמעון אוחיון / צילום: יחצ

חקירת החשד לשחיתות במפלגת "ישראל ביתנו" מסתעפת: ח"כ שמעון אוחיון מהמפלגה מוסר היום (ב') עדות בפרשה, במסגרת החשד להעברת תקציבים לאיגוד הכדורסל תמורת טובות הנאה. במשטרה הבהירו כי לא מדובר בחקירה אלא במתן עדות.

היום בצהריים שוחררו למעצר-בית שני העצורים האחרונים בפרשה, מרדכי (מוצי) דהמן, ראש המועצה האזורית מגילות, והלוביסט ישראל יהושע. השניים שוחררו למעצר-בית של 10 ימים בתנאים מגבילים. מקורביהם טוענים כי גם בימים האחרונים ניסו החוקרים לשכנע אותם להפליל חשודים אחרים.

אתמול (א') דווח במהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2 כי בימים האחרונים נחקר חשד למעורבותם של כמה בעלי תפקידים במפלגת הבית היהודי בפרשה. מדובר במידע שהעביר עד מדינה שעמו נחתם הסכם רק בשבוע שעבר, ובקיא ומעורב היטב בפרטי החקירה. בשלב זה מדובר במידע ראשני, להבדיל מהפרשיות האחרות שנחקרות כבר יותר משנה.

על-פי המידע שהעביר העד, שני בעלי תפקידים בבית היהודי היו מעורבים בהעברת תקציבים באותה שיטה שנחשפה בפרשיות האחרות. עד כה ממצאי החקירה לא העלו קשר כלשהו שמוביל לבכירים במפלגה.

במקביל, במשטרה מנסים לקדם את החקירה בדרכים יוצאות דופן בעזרת שחקני חיזוק. בשבוע שעבר זומן לחדר החקירות רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון - לא בתור חשוד בפרשת השחיתות, אלא במטרה לשכנע את אחד החשודים, ראש המועצה גרשון מסיקה, לשתף פעולה עם החוקרים.

"המשטרה לא שכנעה אותי להיות דובר שלה", אמר הרב לחדשות 2. "אני מוכן להודות שהגעתי לחדר החקירות, אבל מה שנעשה שם סמוי, בטח שלא ניתן לדבר עליו בעיתונות ובחדשות ערוץ 2".

במשטרה סירבו להגיב לידיעה באופן רשמי לידיעה, אך גורמים המעורים בחקירה סיפרו כי מסיקה רק ביקש להתייעץ ברבו.

צרו איתנו קשר *5988