הרשת החברתית: פנינה רוזנבלום חוגגת יום הולדת 60

פנינה רוזנבלום חגגה ביום שבת יום הולדת 60 במסעדת 2C שבקומה ה-49 במגדל עזריאלי בתל-אביב. מי הגיעו לברך? ■ וגם: מי באו להיפרד ממנכ"ל איגוד חברות הביטוח הפורש, זאב אבן חן?

רוני סימונוביץ ופנינה רוזנבלום/  צלם: אביב חופי
רוני סימונוביץ ופנינה רוזנבלום/ צלם: אביב חופי

תמיד אישה, גם בגיל 60

פנינה רוזנבלום חגגה ביום שבת יום הולדת 60 במסעדת 2C שבקומה ה-49 במגדל עזריאלי בתל-אביב. האירוע, שהפיקה אירית רחמים, היה עמוס בשמות נוצצים:

אבי בניהו, דובר צה"ל לשעבר, הנחה את האירוע וסיפר למוזמנים שכשקיבל את ההצעה להנחות את יום ההולדת של רוזנבלום, הוא נבהל קצת: "מעולם לא הנחיתי ימי הולדת", אבל לא נותר לו אלא להסכים לנוכח תגובתה של רוזנבלום: "ואני מעולם לא הייתי בת 60".

בתוכנית האמנותית בסגנון "חיים שכאלה", עלו לבמה בזה אחר זה: הבעל, איש העסקים רוני סימנוביץ'; חיים משה, הבעל לשעבר; חברתה הטובה ג'ודי ניר-מוזס עם סילבן שלום; עו"ד רם כספי, שליווה את רוזנבלום במשבר העסקי שלה; אבי בלנשניקוב, שרץ איתה ברשימה לכנסת. "היו חסרים לנו רק 3,000 קולות כדי להיכנס לכנסת", הזכירה רוזנבלום לנוכחים.

באו לברך: רמי ועדינה לוי; גילה גמליאל; מירי רגב; אלי פפושדו והגרושה סיגל; שמעון מזרחי; ציון אמיר; ענת עליזי; יוסי חכמי; דני לוזון; פרופ' ג'קי אשכנזי; שרון ומודי כידון; חיים הורביץ; גדי סוקניק ואחרים.

רוני סימונוביץ ופנינה רוזנבלום/ צלם: אביב חופי
 רוני סימונוביץ ופנינה רוזנבלום/ צלם: אביב חופי

מתגלגלים לאילת

בכירי ענף הרכב, משרד התחבורה ורשות המסים הדרימו בסוף השבוע לאילת לוועידת Cars2015 השנתית של איגוד לשכות המסחר ו"גלובס".

הוועידה, המתקיימת זו השנה הראשונה, עסקה באתגרים האקטואליים של התנועה המוטורית בישראל, לרבות חוק רישוי שירותי רכב החדש, מיסוי בענף הרכב, חלפים מקוריים מול חלפים תחליפיים וחידושים טכנולוגיים.

"יש להפחית את רמת המיסוי על רכישת רכב ואת כל הכרוך ברכישת רכב בכ-50% כדי להוריד את יוקר המחיה", אמר בוועידה עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה, אמר בוועידה כי מצלמות וידיאו ייפרשו בחודש מארס ב-3 נתיבי מפתח במרכז הארץ. כמו כן, נבחנת גם הרחבה משמעותית של כבישי האגרה.

אסי שמלצר, יו"ר קבוצת שלמה החזקות, אמר כי פעילות האוצר לא צריכה להסתכם בשינוי נוסחה כזו או אחרת אלא לבנות מערכת, שהמיסוי מייצר בה תהליך בריא של שוק מתוחכם.

ינון עמית, המנכ"ל היוצא של אלבר ציי רכב, טען כי באמצעות המיסוי "האוצר מכתיב לציבור אילו כלי רכב לרכוש"; ואילו אלעד צרפתי, המשנה למנכ"ל ומנהל חטיבת מוצרים מובילאיי ישראל, אמר כי "מי שחרד לפרטיות שלו שייקח את הסמרטפון וישים בצד, מי שמחזיק בכזה, שם נגמרה הפרטיות. אנחנו כבר בעולם שמפקח עלינו, יודע את הצרכים שלנו וגם יודע איפה הרכב נמצא. רמת הפרטיות שלנו נעלמה מזמן".

חגי גולן, העורך הראשי של "גלובס", קיים שיחה אחד על אחד עם לין על הדרכים לניהול כלכלה נכונה על רקע יוקר המחיה בישראל והבחירות הקרבות.

עוד נכחו: מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת; מוני בר, יו"ר הארגון הישראלי להשכרת רכב וליסינג באיגוד לשכות המסחר; יקי אנוך, נשיא איגוד יבואני הרכב; רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים; יוסי סקורניק, יו"ר איגוד החלפים לרכב באיגוד לשכות המסחר; ערן יעקב, סמנכ"ל בכיר ברשות המסים; בועז סופר, סמנכ"ל רשות המסים לשעבר ומנכ"ל רציונל פרויקטים כלכליים; עו"ד דן כרמלי, שהתמנה לאחרונה לתפקיד משנה למנכ"ל באיגוד לשכות המסחר; אבנר פלור, סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה; גדעון רייס, חבר הנהלת איגוד החלפים לרכב באיגוד; אורי מימון, בעלי ומנכ"ל מ.ר.מ. מידע רכב ממוחשב; יהודה יגן, יו"ר ענף הרכב באיגוד שמאי הביטוח; נתי קציר, מנכ"ל NNG-IGO; גיל שרצקי, סמנכ"ל פיתוח עסקי איתוראן; פאר סלבי, בעלים ומנכ"ל ספטרוטק; דני שמעוני, מנכ"ל הרץ ישראל; לוי יצחק, שמאי הרכב הבכיר; אמיר שני, מנכ"ל קבוצת עמית לוגיסטיקה; אלוף (מי ל') אורן שחור, יו"ר ICC ישראל; מנשה כהן, מייסד ובעלים של קבוצת מחשבות ואחרים.

לוי יצחק / צלם: יוד צילומים
 לוי יצחק / צלם: יוד צילומים

אבן חן נפרד

אחרי 14 שנים בתפקיד, פרש זאב אבן חן מתפקידיו כמנכ"ל איגוד חברות הביטוח וכמנכ"ל ויו"ר התאחדות חברות ביטוח חיים. מסיבת הפרידה מאבן חן, בעברו ניצב במשטרת ישראל, וקבלת-הפנים למחליפו מאיר שביט התקיימה בשבוע שעבר (חמישי) במלון דן בתל-אביב.

תמהיל האורחים שהגיעו לאירוע הורכב מצמרת ענף הביטוח הישראלי ומצמרת המשטרה לדורותיה: שלמה ועופר אליהו ממגדל; יאיר המבורגר ומישל סיבוני מהראל; איזי כהן ודני נוה מכלל ביטוח; אייל לפידות מהפניקס; ערן גריפל, ארי קלמן ומוטי רוזן ממנורה מבטחים; לוי רחמני ואמיל וינשל מאיילון; אתי אלישקוב מהכשרה ביטוח; אריה הרמן מביטוח חקלאי; אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח; והנשיאים לשעבר, אודי כץ ושאול פסטרנק. הגיעו גם המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר; המפקחים לשעבר, עודד שריג וידין ענתבי; משה פרל, מנכ"ל איגוד הבנקים; ואיש העסקים פיני כהן.

את הצמרת הביטחונית, בהווה ובעבר, ייצגו: המפכ"ל יוחנן דנינו, שאמר ש"זאב הוא אדם של לב ונשמה"; והמפכ"לים לשעבר אסף חפץ ומשה קראדי; ניצבים וקציני משטרה פעילים ובדימוס כמו גבי לסט, יו"ר קבוצת דלק; יעקב גנות, מנכ"ל רשות שדות התעופה; וכן הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי ורב גונדר אה רן פרנקו.

חתן השמחה, אבן חן, אמר: "בארגונים כמו צבא ומשטרה אנו חושבים שאנו עושים את הדברים הכי חשובים ומסובכים. ולמדתי וראיתי שיש דברים חשובים מרתקים מסובכים גם במגזר הפרטי".

על ענף הביטוח אמר: "אין ספק ששירותי הרפואה הציבורית לא טובים לאזרחי המדינה ובמצב הנוכחי על חברות הביטוח לשחק תפקיד מרכזי בתחום. שנית, לגבי ניהול החיסכון הפנסיוני: אין מחלוקת שבמקצועיות של חברות הביטוח הן שומרות על השווי הריאלי של החיסכון וזה עולה כסף - לכן, להמשיך ולכרסם בדמי הניהול רק יוביל לתוצאות לא טובות. לתוצאות טובות צריך להשקיע. ושלישית - יחידת אתגר וגניבות הרכב: יש לפרגן לחברות הביטוח. הירידה בגניבות זה לא סתם. הקמת אתגר (שחברות הביטוח שותפות במימונה) הביאה לתוצאות וזו תרומה של חברות הביטוח לקהילה".

זאב אבן חן ויוחנן דנינו / צלם: קטיה שוורצמן
 זאב אבן חן ויוחנן דנינו / צלם: קטיה שוורצמן

זזים

■ עדי רוזנברג מונתה לסמנכ"לית כספים ומימון בחברת האנרגיה ערבה אנרג'י, חברת-בת של ערבה פאוור.

■ אייל ישראלי מונה למנהל רשת התכשיטים מגנוליה בישראל.

■ רוית אורן מונתה לסמנכ"לית משאבי אנוש בקבוצת עוף טוב; וקלוד מרירס מונה לסמנכ"ל סחר בקבוצה.

■ אורלי רובין מונתה למנכ"לית משותפת בקרן השקעות הנדל"ן HAP Venture.

■ כרמית בן-חיים מונתה למנכ"לית מלון "קיסר פרמייר" אילת.

■ בועז לאור מונה כיו"ר Valentis Nanotech, חברת פורטפוליו של קבוצת טרנדליינס.

■ איתי יעקובי מונה לסמנכ"ל השירותים הלוגיסטיים והמנהל המסחרי של השרות הפנים-ארצי ב-UPS בישראל.

■ עמית גורביץ' מונה למנכ"ל השלוחה הישראלית של חברת STS האמריקאית.

צרו איתנו קשר *5988