"אמי תעלה לקבר של עובדיה יוסף ותבקש סליחה שתצביע מרצ"

השמאל? "זה שיוסי יונה צריך לספור כמה פעמים הטנק שלו נפגע ביום כיפור, זה הזוי" ■ הבית היהודי? "חבל שכל עניין הצדק החברתי נעדר לגמרי מהשיח הדתי-לאומי" ■ אבי דבוש, מהפעילים החברתיים הבולטים בארץ, רץ לכנסת

אבי דבוש / צילום: רפי קוץ
אבי דבוש / צילום: רפי קוץ

בדיונים שליוו את הרשימה שבחרה מרצ לכנסת, זכה אבי דבוש למקום של כבוד. מלבד ההסכמה הגורפת כי מדובר בבן-אדם נעים ובפעיל חברתי רב-זכויות, כיכב דבוש בספירות המלאי שנערכו למזרחיים ברשימה, שלעולם כנראה תיתפס כאשכנזית תל-אביבית.

דבוש, מספר 8 ברשימה, הוגדר באתר "שיחה מקומית" כיחיד מבין המועמדים ש"עובר כמזרחי", והמאבק המזרחי, למשל בנושאים של צדק חלוקתי ופריפריה-מרכז, הוא חלק מהאג'נדה שלו. ובמילים אחרות, היחידי שיכול לחבר את מרצ לקהלים שאינם נמנים עם האלקטורט הטבעי של מרצ. זה נשמע יפה על הנייר, אבל ברגע האמת בקלפי, לא בטוח שאותם מצביעים לא יחזרו להצבעה המסורתית שלהם, שמזוהה עם הימין.

- אתה באת ממשפחה דתית-ימנית. איך הם מתייחסים שם לחיבור שלך למרצ?

"המשפחה שלי תומכת בי. אבא שלי מצביע ימין, הצביע אמסלם בבחירות האחרונות, והוא יצביע מרצ, ממקום של תמיכה בי. אימא שלי, מצביעת ש"ס מסורתית, אמרה שאם אהיה במקום ריאלי, היא תעלה לקבר של סבא שלה ושל הרב עובדיה יוסף ותבקש מהם סליחה על זה שהפעם היא תצביע מרצ".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988