הכוורת של כחלון: היועצים הכלכליים, הפוליטיים והאסטרטגיים

כחלון, יו"ר מפלגת כולנו, קיבל 10 מנדטים מהבוחר הישראלי ■ אלה האנשים שלו

משה כחלון / צילום: רויטרס
משה כחלון / צילום: רויטרס

אבי גבאי, לשעבר מנכ"ל בזק

אחראי השטח של המפלגה. בעבר כיהן כמנכ"ל בזק. הכיר את כחלון כשהיה שר התקשורת. במהלך הקמפיין עבד בהתנדבות. ייתכן שיוצע לו תפקיד מנכ"ל האוצר, אך הוא מעוניין לראות עצמו כשר. גורמים שבאו במגע עם המפלגה החדשה מתארים את אבי גבאי כ"מנכ"ל המפלגה", המוציא לפועל של כחלון. גבאי גדל באגף התקציבים במשרד האוצר - עובדה שסייעה לו רבות בקריאת המפה הרגולטורית בימים שבהם עמדה בזק בפני פתיחת שוק התקשורת לתחרות. במגוון התפקידים שמילא בקבוצה ידע להתנהל בצורה מחושבת ואף חברית לא רק מול הרגולטורים אלא גם מול הוועד.

גבאי עמד אשתקד בראש צוות שבחן את הנסיבות שהביאו למשבר הניהולי והפיננסי בביה"ח הדסה, וביקר בחריפות את מודל השר"פ.

ישראל דנציגר יזם היי-טק

דנציגר יליד קיבוץ כפר עציון וקצין צנחנים במיל' הוא יזם ותיק בתחום תעשיות עתירות ידע בחקלאות ובהייטק ובמערכות מידע. בשנת 2000 הקים את חברת דיגיטל פיול שנמכרה ב-2011 לחברת VMWare תמורת 85 מיליון דולר. בעבר אמר בראיון טלוויזיוני "רווחים זה מאד חשוב, אבל העסק הוא גם בשביל הקהילה שבה אתה חי ובשביל המדינה". בראיון אחר אמר דנציגר כי האתגר של הכלכלה הישראלית הוא "צמיחה מחלחלת". לדבריו "זה ש-150 אלף עובדים בהייטק מרוויחים טוב ומממשים את עצמם זה מאוד טוב, אבל צריך לראות את הדבר הזה מתפשט גם לאנשים שהם לא מהנדסים ולא מתאימים לעבוד בהייטק".

דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים

ההתבטאויות של כחלון על כוונתו לפרק את המונופולים ולעודד את התחרות נושאות את טביעות אצבעותיו הברורות של דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים. רק לאחרונה טען כי המשק הישראלי נשלט ע"י 68 מונופולים שאחראים ל-50 אחוז מהתוצר המקומי הגולמי וכי מינהל מקרקעי ישראל גובה רנטה של 50% על מחיר הקרקע. שטרום מונה ב-2001 לממונה על ההגבלים העסקיים. במהלך כהונתו עסק בפיצול הבעלות על בתי הזיקוק (מהלך שהצלחתו מוטלת בספק) וספג ביקורת על החלטתו לאשר את המיזוג בין קלאבמרקט לרשת שופרסל. שמו הוזכר לאחרונה כמי שקידם את מינויה של יו"ר רשות החשמל, אורית פרקש הכהן, שעבדה תחתיו ברשות ההגבלים.

צחי גבריאלי ריכז את כתיבת מצע המפלגה

גבריאלי ריכז במהלך השנה האחרונה את כתיבת המצע של מפלגת כולנו על ידי צוות של 50 איש. גבריאלי (41) עו*ד בהכשרתו היה עוזר אישי של ראשי הממשלה בנימין נתניהו ואהוד אולמרט בשנים 2007-2011. לאחר ש עזב את לשכת ראש הממשלה עסק בייעוץ בנושאי תוכן ואסטרטגיה למגזר השלישי ובקידום מיזמים כמו וועידת הנשיא ו"הללויה", תחרות שירה לצעירי יהדות התפוצות. גבריאלי הצטרף לצוותו של כחלון לפני שנה בעקבות מפגש מקרי במסגרת פורום "סנהדרין". אחיו הוא חיים גבריאלי שהיה עוזרו האישי של איש העסקים נוחי דנקנר ומי שמונה על-ידו למנכ"ל IDB-פיתוח.

גל הרשקוביץ, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר

בסביבתו של כחלון מציינים את גל הרשקוביץ כיועץ כלכלי משפיע. הרשקוביץ הוכיח בתקופת כהונתו כממונה על התקציבים עצמאות ויוזמה שגררו אותו לא פעם לעימותים עם עמיתיו.

ליאור חורב יו"ר הקמפיין של כחלון וכולנו

ליאור חורב מכיר את משה כחלון במשך שנים רבות. הוא נמנה עם אנשי צוות החווה שליוו את ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

קובי כחלון, לשעבר סגן ראש עיריית ירושלים

אחיו של יו"ר כולנו והאדם הקרוב ביותר אליו. היה סגן ראש עיריית ירושלים אך עזב את התפקיד כדי להתגייס לקמפיין של האח. הוא המוציא והמביא, ומנהל המגעים והמהלכים הפוליטיים בשמו.

שמעון סוסן, ראש מועצת חבל מודיעין

חבר ליכוד ותיק, בעל כוח רב והשפעה ומקושר היטב בליכוד. מסייע לכחלון בזירה הפוליטית.

נדב שיינברגר, יועץ אסטרטגי

איש סודו ויועצו הקרוב של כחלון, מלווה אותו עוד מהפריימריז בליכוד ב-2008. שיינברגר עמד לצדו של כחלון במשרד התקשורת והרווחה, וגם בתקופה שבה היה מחוץ לחיים הפוליטיים. צפוי לפרוש למגזר הפרטי.

ישראל בכר, יועץ אסטרטגי

האסטרטג שנמצא תמיד מאחורי הקלעים של המהלכים המרכזיים - הוא שימש כיועץ הסקרים של בנימין נתניהו, נבחר על ידי אריה דרעי לנהל את אסטרטגיית הקמפיין של ש"ס, ובחודשים האחרונים עבד צמוד לכחלון.

שי באב"ד, לשעבר יו"ר הרשות השנייה

מספר 11 ברשימת כחלון, שלא הצליח להתברג במקום ריאלי. בסביבתו של באב"ד אומרים כי ייתכן שישמש מנכ"ל משרד האוצר.

ארז חלפון לשעבר מנכ"ל משרד הקליטה

יועץ הסתרים של כחלון. שימש יועצו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון והיה חבר בפורום החווה. חלפון כיהן כמנכ"ל משרד הקליטה.

צרו איתנו קשר *5988