פרשת רונאל פישר: העוזרת האישית שלו תהיה עדת מדינה

העוזרת האישית, המקורבת מאד לעו"ד פישר, נעצרה יחד עמו כבר לפני 9 חודשים בשעה שהמתינה במכוניתו כשיצא לאסוף את תיק המזומנים מאלון חסן

רונאל פישר אלון חסן / צילום: יוסי זמיר אלון רון
רונאל פישר אלון חסן / צילום: יוסי זמיר אלון רון

התפתחות דרמטית בפרשת רונאל פישר: לאחר משא-ומתן ממושך, נחתם היום (ו') הסכם עדת מדינה עם מי שנחשבה ליד-ימינו של עורך הדין החשוד במתן שוחד, העוזרת האישית שלו - שצפויה כעת להעיד נגדו בבית המשפט.

העוזרת האישית, המקורבת מאד לפישר, נעצרה יחד עמו כבר לפני 9 חודשים בשעה שהמתינה במכוניתו כשיצא לאסוף את תיק המזומנים מאלון חסן. כמו פישר, גם היא סירבה למסור לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים את קוד הנעילה לטלפון הסלולרי שלה.

השבוע נעצרו השניים בשנית, לאחר שחוקרי מח"ש הצליחו לפצח את קוד הנעילה בטלפונים הסלולריים וככל הנראה לדלות מהם חומר בעל ערך להמשך החקירה. בימים שחלפו מאז גבר המשא-ומתן בין נציגיה לבין המחלקה לחקירות שוטרים, טיוטות הסכם הוחלפו, עד להחלטה שהתקבלה הבוקר לפיה תעיד נגדו.

"פישר לא בחל באמצעים וסחט לקוחות בעבור בצע-כסף"

אתמול האריך בית משפט השלום בירושלים ב-4 ימים את מעצרו של עו"ד פישר, החשוד במתן שוחד לקצין בכיר ביחידת להב 433 של המשטרה. במח"ש טוענים כי נאספו ראיות חדשות שהביאו לחשיפת פרשייה חדשה, שלא הייתה מוכרת לחוקרים קודם לכן.

במהלך הדיון בבית המשפט אמרה נציגת המחלקה לחקירות שוטרים כי "פישר לא בחל באמצעים, וביחד עם קצין משטרה שהדליף לו חומרי חקירה רגישים, הוא סחט את לקוחותיו בעבור בצע-כסף ושיבוש מהלכי חקירה".

שופטת בית משפט השלום החליטה להאריך את מעצרו של פישר בעקבות החשדות החדשים שנחשפו. "החשד החדש שעולה מתוך הראיות שהוצגו מחייב חקירה", קבעה השופטת בהחלטתה. "אין מדובר בחשדות פשוטים, ועולה אף חשש קונקרטי לשיבוש החקירה".

יחד עם פישר נעצר גם קצין משטרה החשוד כי סייע לו, זאת בעקבות מידע מתוך החומר שחולץ מהטלפון הנייד.

צרו איתנו קשר *5988