מניית היום: מזנקת בכ-63% בעקבות דוח אקספלורציה

שפע ימים דיווחה על אזור עם פוטנציאל למרבץ שעשוי להכיל כ-1.1 מיליון טונות של חלוקי נחל נושאי מינרלים

יהלומים טבעת יהלום תכשיט / צילום: פוטוס טו גו
יהלומים טבעת יהלום תכשיט / צילום: פוטוס טו גו

חברת חיפושי האבנים היקרות שפע ימים הציגה אתמול לבורסה את הדוחות הרבעוניים לשנת 2015. בדוחות צורפה סקירה נרחבת על ההתקדמות משמעותית של החברה בשלבי האקספלורציה בכמה מוקדים שבשטחי הרישיונות שמחזיקה החברה.

על בסיס תוצאות הראשוניות של הבדיקות, החומר שהוצא מהתעלות והקידוחים שבוצעו בשנה האחרונה על ידי החברה לאורך המקטע התיכון של נחל הקישון, זוהה מרבץ נחלי נגיש (Fluvial reach) אשר עשוי להכיל ולארח ריכוזיות גבוהה של מינרלים המוגדר בשלב זה כמרבץ בשלבי חקירה ופיתוח.

מקטע זה משתרע לאורך כ-4.5 קילומטר על רוחב ממוצע שזוהה עד עתה של כ-150 מטר, ובשכבת מטרה המשתרעת בין כחצי מטר עד 4.5 מטר. המשמעות היא שאזור ספציפי זה הינו פוטנציאל בהערכה זהירה למרבץ שעשוי להכיל כ-1.1 מיליון טונות של חלוקי נחל נושאי מינרלים.

בחברה מציינים כי אורכו של המרבץ ידוע, רוחבו משתנה כרגע וטרם נקבע סופית. בשלב זה התוצאות הברורות מבחינת תיחום גבולות המרבץ מתייחסות אך ורק למקטע ספציפי בו בוצעו 97 קידוחי סקר צפופים שבוצעו במהלך השנה שעברה.

סוגי המינרלים שנמצאו באתר ספציפי זה נחלקים לשתי קטגוריות: מינרלים יקרים שהם אבני ספיר אבני רובי והמינרל הנדיר מואסניט והסוג השני מינרלים כבדים לתעשייה הכוללים - קורונדום, זירקון, רוטיל, אילמיניט וגרנט. לאחר השלמת תוכנית האקספלורציה תעבור שפע ימים משלב "מטרת האקספלורציה" לשלב של "משאב מוערך" במסגרתו תבוצע סדרת בדיקות שמטרתם לבדוק את השווי, ריכוז ודירוג הממצאים לצורך קביעת ההיתכנות הכלכלית של המרבץ.

צרו איתנו קשר *5988