דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

"אם לא נציע מהלכים שישברו את המצור עלינו, נשאר לבד"

דבריו של מנכ"ל אורנג' מכים גלים ■ ח"כ נחמן שי: "אל לנו להגיד 'לא ראינו, לא שמענו'" ■ יאיר לפיד: "תופעות החרם המתגברות לאחרונה חייבות לקבל מענה אמיתי מצד ישראל"

"תהליך ההדרה של ישראל מהזירה הבינלאומית התחיל כבר מזמן והוא מגיע אלינו מכל הכיוונים", כך אומר הערב (ד') ח"כ נחמן שי, בתגובה לדבריו של מנכ"ל אורנג' בנוגע לרצונו לסיים את הקשר עם פרטנר הישראלית.

"אל לנו להגיד 'לא ראינו, לא שמענו'. רק השבוע ניסו להדיח את ישראל מפיפ"א. היה זה צעד לא מקרי, שכן גם תהליך ההדחה של דרום אפריקה מהזירה הבינלאומית החל בפיפ"א, עם החלטתו של הארגון ב-1961 להדיחה ממנו. הפלשתינאים חוזרים לשם. אם לא נפעל פה ועכשיו, אם לא נציע מהלכים מדיניים שישברו את המצור עלינו, נשאר גם אנחנו לבד".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, מנגד, תקף את הדברים ואמר כי "מדובר בחוצפה ובצביעות ברמה הגבוהה ביותר. אני לא זוכר שהייתה לו בעיה להרוויח פה כסף ולקבל את מיטב כספי הציבור הישראלי. מדינת ישראל היא אי של שפיות בתוך השכונה הקשה בעולם ואנחנו בטח לא מוכנים לקבל הטפות מוסר מאירופאים מדושני עונג ומנותקים. תופעות החרם המתגברות לאחרונה חייבות לקבל מענה אמיתי מצד ישראל. לצערי המדיניות או יותר נכון אי המדיניות שמוביל ראש הממשלה תגרום לעוד אירועים מהסוג הזה.

"בעקבות אירועי החרם האחרונים אני אצא מחר למסע הסברה בארה"ב שכולל מפגשים עם מקבלי ההחלטות וארגונים רבים ובסוף החודש בכוונתי לעשות אותו הדבר גם בבריטניה. במאבק נגד התופעות האלה אין אופוזיציה וקואליציה אבל המלחמה המדינית לא יכולה לחכות עד ששרי הליכוד יריבו ביניהם מי אחראי על מה. אני קורא לממשלת צרפת שמחזיקה בנתח נכבד ממניות החברה להתנער מהאמירות הקשות של מנכל אורנג'".

גם ח"כ יעקב פרי הצטרף לדברים ואמר כי "הנהלת אורנג' העולמית התנתקה מהמציאות, ההשקעה של חברת אורנג' בחברת פרטנר הישראלית הוכיחה את עצמה מבחינה עסקית. מדובר באמירות קשות אשר נותנות לגיטימציה לגורמים קיצוניים. מדיניותה של ממשלת ישראל ושל העומד בראשה, ממשיכה לפגוע במדינת ישראל ולחזק את אלו הפועלים נגדה. על ממשלת ישראל ליזום תהליך מדיני אזורי, הכולל את מדינות ערב, ולפעול לפתרון שתי המדינות".

שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי: "אני מגנה מכל וכל את דברי מנכ"ל אורנג'. בדרך של חרמות לא יצליחו לכפות על ישראל שום דבר והדרך היא רק בהידברות ובמו"מ. אני מתכוון לפנות למנכ״ל פרנטר ולראשי החברה ולהציע להם כל סיוע כדי להתמודד עם כוונות החרם של אורנג' העולמית".

שלחו לי למייל את הדברים הכי החשובים שקרו השבוע בהייטק
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות