השר אקוניס מבהיר: אגרת רשות השידור אכן תבוטל

רשות השידור על סף קריסה פיננסית - ורה"מ הורה לשר אקוניס לבחון דרכי מימון ■ אקוניס ל"גלובס": "מקורות המימון להמשך יישום החוק יהיו מהאוצר וממכירת הנכסים של הרשות" ■ ומה מתכנן נתניהו לערוצים המסחריים?

אופיר אקוניס / צילום: איל יצהר
אופיר אקוניס / צילום: איל יצהר

השר אופיר אקוניס, שמונה היום (ג') לאחראי על רשות השידור והרשות השנייה, מבטיח כי אגרת הטלוויזיה אכן תבוטל.

"חתמנו על חוזה עם הציבור שאגרת הטלוויזיה תבוטל", אמר אקוניס ל"גלובס". "מקורות המימון להמשך יישום החוק יהיו מהאוצר וממכירת הנכסים של הרשות".

מהודעת לשכת ראש הממשלה עולה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין להפסיק לגבות את תשלום האגרה כבר עכשיו, למרות שתאגיד השידור החדש, שאמור להיות ממומן מכספי אגרת הרדיו בלבד ומתמיכה אוצרית, עדיין לא הוקם.

לשכת ראש הממשלה הודיעה כי נתניהו "ביקש מהשר אקוניס לבחון את האפשרויות למימון רשות השידור (בפירוק) עד לעליית שידורי תאגיד השידור הציבורי, וכן את מקורות המימון של הפקות המקור עד אותו מועד, ולהביא בפניו את המלצותיו".

אקוניס אמר עם קבלת התיק החדש כי "אעמיד את האינטרס הציבורי מעל לכל שיקול. אני מאמין בקיומו של שידור ציבורי חזק ועצמאי, לצד שידורי הטלוויזיה המסחרית, כששניהם צריכים להביא לידי ביטוי ריבוי דעות ופלורליזם שמשקפים את גווניה הרבים של הציבוריות הישראלית".

עוד נכתב בהודעת לשכת נתניהו, המשמש גם כשר התקשורת, כי "עוד ביקש ראש הממשלה נתניהו מהשר אקוניס לבחון את ההסדר שנקבע בחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, התש"ן 1990, בשנת 2009, בדבר המעבר משיטת הזיכיונות לשיטת הרישיונות".

צרו איתנו קשר *5988