מנכ"ל אורנג' נפגש עם נתניהו; "לעולם לא נתמוך בחרם"

סטפן רישאר: "החזון של קבוצת אורנג', כחברת תקשורת, הוא לחבר אנשים. חרמות אינם עולים בקנה אחד עם סולם הערכים של הקבוצה"

סטפן רישאר / צילום: רויטרס
סטפן רישאר / צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (ו') בירושלים עם מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן רישאר.

בפתח הפגישה אמר נתניהו: "זה לא סוד שהדברים שאמרת בשבוע שעבר נתפסו על-ידי רבים כמתקפה על ישראל, ולכן ביקורך כאן הוא הזדמנות להעמיד דברים על דיוקם. ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון המבטיחה זכויות אזרח מלאות. זאת המדינה היחידה במזרח התיכון שבה כולם מוגנים תחת החוק באופן שוויוני. אנו חותרים לשלום אמיתי ובטוח עם שכנינו הפלסטינים, אולם את זאת ניתן להשיג רק באמצעות משא-ומתן ישיר בין הצדדים ללא תנאים מוקדמים. לא ניתן להשיג זאת באמצעות חרמות או איומים בחרמות".

רישאר אמר: " תודה לך, אדוני ראש הממשלה, על ההזמנה. לכבוד הוא לי להיפגש איתך הבוקר, וזאת גם הזדמנות בשבילי לתקן את אי-ההבנה בעקבות אותן הצהרות. אני מצטער עמוקות על המחלוקת שנוצרה, ואני רוצה להבהיר מפורשות כי אורנג' כחברה מעולם לא תמכה ולעולם לא תתמוך בחרמות מסוג כלשהו נגד ישראל".

לדבריו, "אנחנו עושים עסקים, אנחנו עוסקים בתקשורת, אנחנו כאן כדי לחבר בין אנשים, ובוודאי לא כדי להשתתף בחרם מסוג כלשהו. ישראל היא מקום נפלא להיות בו בתעשיית הדיגיטל, ורצוננו הוא להמשיך לחזק ולהשקיע כאן".

בתחילת השבוע הודיעה הנהלת אורנג' העולמית כי רישאר נענה לקריאתו של ראש הממשלה נתניהו להגיע לישראל. קריאתו של נתניהו באה לאחר שהנחה את אנשי משרד החוץ להשיב לבקשת רישאר להסביר את התבטאויותיו במצרים בפני שגריר ישראל בצרפת: "את ההסברים הוא מוזמן לבוא ולתת בישראל".

"רישאר יגיע למדינה היהודית כדי לספק הבהרות לאי-ההבנות שהתגלעו באחרונה, כדי ליישר את ההדורים וכדי לאשר מחדש את מחיבויותיה של החברה", אמר דובר מטעם ענקית התקשורת בצרפת בתחילת השבוע.

צרו איתנו קשר *5988