נתניהו: "אביא את הגז למרות המתקפה הפופוליסטית"

רה"מ: "אנחנו לא ניפול למלכודת שנפלו אליה מדינות רבות שהתווכחו בנושא הזה ויכוחים אין-קץ, והגז נשאר מתחת לאדמה. זה לא יקרה פה"

בנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון / לע"מ
בנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון / לע"מ

רה"מ בנימין נתניהו הודף את הטענות נגד מונופול הגז ומכנה אותן "פופוליסטיות", ומתחייב לקדם את הסדרת משק הגז במהירות לקראת הדיון בקבינט השבוע.

"אני נחוש להביא את הגז לכלכלת ישראל, זה יוריד את מחירי החשמל", אמר היום (א') נתניהו בישיבת הממשלה. "אנחנו לא ניפול למלכודת שנפלו אליה מדינות רבות שהתווכחו בנושא הזה ויכוחים אין-קץ, והגז נשאר מתחת לאדמה. זה לא יקרה פה. אנחנו מתעכבים שנים, ואפשר לאחר את הרכבת הזאת - זה לא יקרה".

נתניהו המשיך: "אנחנו חייבים להחליט החלטות, גם אם יש מתקפה פופוליסטית - זה לא מרשים אותי כהוא זה. הבאתי מספיק רפורמות לכלכלת ישראל שנתקלו בהתקפות פופוליסטיות וערכן מוכח היום, כשישראל עברה מדינות רבות באירופה בהכנסה לנפש, ברמת חיים, בהרבה דברים אחרים. כך יהיה גם בגז.

"כל עיכוב בהחלטה מעמיד בסכנה את יכולתנו ליהנות מאוצר הטבע הזה, ואני נחוש לקדם פתרון מעשי. המתווה שנביא מבטיח מחיר תחרותי ומונע אפשרות להפקעת מחירים. החברות הפרטיות מנגד צריכות לדעת שלא נתפשר על כל הזכויות שמגיעות למדינה מאוצרות הטבע שלה. זה איזון נכון, זה איזון הכרחי, וזה איזון שאנחנו נקדם אותו במהירות האפשרית".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988