חשד: מנהל מרפאה העלים מס והזריק חומרים מ"עלי אקספרס"

יצחק סבג, מנהל מרפאת שיניים וקוסמטיקה בראשל"צ, חשוד בביצוע טיפולים במוצרי קוסמטיקה אסורים בשימוש, שיובאו בין השאר מאתר "עלי אקספרס", תוך ביצוע עבירות מס

טיפול שיניים / צילום אילוסטרציה:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
טיפול שיניים / צילום אילוסטרציה: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מנהל מרפאת שיניים וקוסמטיקה, אשר לכאורה הזריק ללקוחות מוצרים קוסמטיים האסורים בשימוש שייבא דרך אתר עלי אקספרס, חשוד כי העלים הכנסות בהיקף של יותר מ-5.4 מיליון שקל - כך הותר לפרסום הבוקר (א'), לאחר שהחשוד הובא לדיון שחרור ממעצר בפני בית משפט השלום בבאר-שבע.

החשוד, יצחק סבג (35) מרחובות, מנהל מרפאת שיניים וקוסמטיקה ברחוב עין הקורא בראשון-לציון, חשוד בסחר וביצוע טיפולים קוסמטיים במוצרי קוסמטיקה האסורים בשימוש, שיובאו בין השאר באתר הקניות עלי אקספרס, תוך ביצוע מגוון עבירות מס.

סבג שוחרר למעצר-בית, בהסכמת רשות המסים, למשך שבוע.

חוקרי מכס ומע"מ באר-שבע מייחסים לסבג שורה ארוכה של עבירות על פקודת המכס וחוק מע"מ, בכלל זה העלמת הכנסות בהיקף של יותר מ-5.4 מיליון שקל כאמור, הברחה ארצה של מוצרים לרפואת שיניים ולרפואה קוסמטית תוך זיוף מסמכים ועוד.

החקירה נגד סבג החלה כסמויה, בעקבות מידע שהתקבל ממשרד הבריאות, לפיו הוא מנהל מרפאת שיניים וסוחר במוצרי קוסמטיקה האסורים בשימוש ואף מבצע טיפולים קוסמטיים בעזרת המוצרים האסורים בשימוש.

החוקרים זימנו את סבג לחקירה, אך מההודעה שהוגשה לבית המשפט עולה כי הוא סירב להתייצב, ובשל כך הוצא נגדו צו מעצר בהיעדר.

על-פי ההודעה, ביום שלישי שעבר הגיעו החוקרים למרפאתו של סבג, כשהם מצוידים בצו המעצר, ובתגובה הוא קילל את החוקרים ואת רשויות החוק.

בהודעה נכתב עוד כי "גם לאחר שהחשוד נעצר ונחקר במשרדי היחידה החוקרת, המשיך סבג לקלל ולגדף את החוקים תוך כדי חקירה וסירב לשתף פעולה עם החוקרים".

ביום רביעי האחרון הוארך מעצרו של סבג בבית משפט השלום בבאר-שבע, ובסוף השבוע הוגשה בקשה לשחררו למעצר-בית, אשר אושרה על-ידי בית המשפט. השופט אלון גביזון הורה על מעצר-בית של סבג עד ליום ראשון הבא וכן על הפקדת ערבויות כספיות בסך של 870,000 שקל ואיסור יציאה מהארץ.

כעולה מהחקירה וכמפורט בבקשה שהוגשה לבית המשפט, בשנים 2009-2015 ניהל סבג מרפאת שיניים וקוסמטיקה בראשון-לציון וסחר במוצרי קוסמטיקה. הפעילות העסקית שלו נעשתה תחת החברות "מיס השתלות שיניים בע"מ" ו"מ.י.ס המרכז לרפואת שיניים בע"מ". זאת, למרות שסבג סגר את תיקי החברות ברשות המסים ב-2013 וב-2009 (בהתאמה).

על-פי הבקשה, סבג הבריח ארצה, למרפאה שלו, מוצרים לרפואת שיניים ולרפואה קוסמטית, תוך שהוא מזייף מסמכים של חברות ישראליות שעל שמן יובאו הסחורות מחו"ל, כל זאת, מבלי שניתן לו אישור ממשרד הבריאות לייבא את המוצרים וללא דיווח למכס. לפי החשד, הוא ייבא מוצרים קוסמטיים האסורים בשימוש דרך אתר הקניות הבינלאומי עלי אקספרס.

עוד צוין בבקשה כי לפי החשד, סבג ורופאה שהעסיק נהגו להזריק למטופלים את החומרים הקוסמטיים האסורים בשימוש, וסבג אף מכר את המוצרים האסורים בשימוש למרפאות קוסמטיות נוספות ברחבי הארץ.

"הסכומים נמוכים בהרבה"

עו"ד עופר רחמני, המייצג את סבג, מסר בתגובה: "מדובר באדם שאינו מכחיש שעליו להגיע להסדר עם רשות המסים. באשר לסכומים, בדיון שהתקיים ביום רביעי בבית משפט השלום בבאר-שבע, לא ניתנה שום תשובה עניינית לביסוס הסכומים הנטענים על-ידי מע"מ. הובהר באולם כי ככל שיש מחדל מס, הסכומים נמוכים בהרבה, ומדובר בסכומים שמסתיימים בדרך-כלל בהסדר כופר ברשות המסים.

"מסיבה זו דחה בית המשפט את הבקשה המוגזמת ל-9 ימי מעצר, והאיש שוחרר יום וחצי לאחר מכן. בכוונתנו לפתוח במגעים עם רשות המסים כדי להסדיר את העניין הכספי בצורה יעילה לשני הצדדים.

""אני מעריך את אשר כהן, ראש צוות החוקרים במכס ומע"מ באר-שבע, על הגינותו וההקשבה, וכן על העובדה כי הגיע עימנו להבנות בתיק, ומקווה כי נוכל להגיע להסכמות עם הרשות גם בנוגע לסכומים".