הארמון המפואר שבונה אבו מאזן ברמאללה ב-13 מיליון דולר

הרשות הפלסטינית סוערת מתמונות ארמון האירוח הראוותני של היו"ר, שבנייתו תושלם בקרוב בפאתי רמאללה ■ גורמים ברשות מאשימים: "בזמן שהוא קורא לעולם לעזור לעזה, הוא מבזבז את כספי הרשות"

אבו מאזן / צילום: רויטרס
אבו מאזן / צילום: רויטרס

בזמן שבישראל עוסקים בהוצאות ממעון ראש הממשלה, הרשות הפלסטינית סוערת מתמונות מנקרות עיניים של "ארמון אירוח" חדש שבונה יו"ר הרשות אבו מאזן.

המבנה, שבנייתו החלה לפני שנתיים בסמוך לכפר סורדה צפונית לרמאללה, משתרע על שטח כולל של 44 דונמים. המבנה בן ארבע הקומות כולל גנים רחבי ידיים, מזרקות ומנחת מסוקים, והוא מוקף בחומה בגובה שישה מטרים. בדיווחים נוספים נטען כי הארמון המהודר אף כולל בריכה מפוארת, מערכות מים וחשמל סגורות ובונקר תת-קרקעי.

הארמון של אבו מאזן / צילום מסך
 הארמון של אבו מאזן / צילום מסך

בהודעת הרשות נאמר כי לפי הוראת אבו מאזן, הארמון ייבנה בסגנון מלכותי ויעוטר במוטיבים איסלאמייים. כמו כן, נאמר כי הארמון "ישמש לשיכון מנהיגי מדינות מהעולם שיבקרו בפלסטין, כראוי למדינה מפותחת ומכובדת".

השבוע הורה אבו מאזן להעביר תקציב נוסף להשלמת בניית הארמון, ובכלי תקשורת ערביים פורסם כי עלותו הכוללת הגיעה לכ-13 מיליון דולרים. מדובר בסכום עצום במיוחד לאור מצבה הכלכלי הקשה של הרשות, אשר רבים מתושביה חיים בעוני ובדלות והיא לא מצליחה לשלם משכורות לעובדיה.

רק השבוע אמר אבו מאזן ששיקום רצועת עזה בעקבות מבצע "צוק איתן" נמצא בראש סדר העדיפויות של הרשות, וקרא למדינות שהתחייבו להעביר סיוע כספי והומניטרי לרצועה להפסיק "לשפוך את דמם" של הפלסטינים, ולהעביר את הסיוע הדרוש לתושבי הרצועה ש"חלקם סובלים במחסור במזון ובמי שתייה".

כצפוי, ברשתות החברתיות ובכלי תקשורת רבים תוקפים בחריפות את הפרויקט המגלומני. "בזמן שאבו מאזן קורא לעולם לסייע לשיקום רצועת עזה, הוא מבזבז את תקציב המדינה הפלסטיני על ראוותנות ופזרנות", תקף כלי תקשורת המזוהה עם חמאס.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988