טירקל מעכב את מינויו של גל הירש למפכ"ל

טירקל כתב לשר ארדן: "לא אוכל להביע בפניך את עמדתי בעניין מינוי הירש עד שאקבל את הממצאים ואת חוות-הדעת של וינשטיין" ■ מלשכת היועמ"ש מסרו לטירקל כי בשבוע הבא ימסרו לו מסגרת זמן כללית לסיום הבדיקה

גל הירש / צילום: יחצ
גל הירש / צילום: יחצ

עיכוב נוסף במינוי גל הירש למפכ"ל המשטרה: השופט בדימוס ויו"ר הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה (ועדת טירקל), יעקב טירקל, כתב מכתב לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, וכתב בו: "לא אוכל להביע בפניך את עמדתי בעניין מינויו של גל הירש עד אשר אקבל את הממצאים ואת חוות-דעתו ועמדתו של היועץ המשפטי לממשלה".

מלשכת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מסרו לטירקל כי בשבוע הבא, מיד לאחר ראש השנה, תימסר לו מסגרת זמן כללית, כלומר כמה זמן תיארך עוד הבדיקה בעניין תא"ל (במיל') גל הירש.

בינתיים במשרד המשפטים ישנה מחלוקת: אם לא תימצא מניעה משפטית, ונכון לרגע זה אין מניעה משפטית של ממש למינויו של גל הירש, נשאלת השאלה אם לא תתקיים מניעה ציבורית נוכח עסקיו באזורים בהם עסק ונוכח הגורמים שעמם הוא עסק.

מוקדם יותר השבוע, הביע האלוף (במיל') דורון אלמוג את התנגדותו הנחרצת למינוי גל הירש למפכ"ל, אולם השר לביטחון פנים הביע נחישות בנוגע למינויו לתפקיד הבכיר במשטרת ישראל.

השר ארדן שמע כבר את דבריו של אלמוג, שחיבר בעבר דוח בדבר תפקודו של הירש במלחמת לבנון השנייה, במהלך פגישה שקיים עמו בשבוע שעבר. גם חברי ועדת טירקל למינויי בכירים מכירים את עמדתו של האלוף אלמוג שכן הם קיבלו ממנו ומהאלוף (מיל') יורם יאיר מכתב בו הם שוטחים את טיעוניהם נגד מינויו של הירש.

למרות הדברים, ארדן דבק בהחלטתו לקדם את מינויו של הירש לתפקיד המפכ"ל. בלשכתו דוחים מכל וכל את הפרסומים בנוגע לפנייה מחודשת לאלוף (מיל') טל רוסו, ומקורביו טוענים כי "לא היה ולא נברא".

צרו איתנו קשר *5988