בזמן שהח"כים העלו את השכר - ועדת הרווחה הייתה ריקה

רק ח"כ מאיר כהן, המשמש כמ"מ יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, התייצב לדיון על אי-ביטחון תזונתי בישראל - מתוך 14 ח"כים החברים בוועדה ■ "למי יש ראש להתעסק עם רעבים ביום בו מעלים את שכר הח"כים?"

מאיר כהן שר הרווחה/ צילום: רויטרס
מאיר כהן שר הרווחה/ צילום: רויטרס

ביום בו אישרו הח"כים להעלות את שכרם, רק אחד מהם טרח להגיע לדיון חשוב בוועדת העבודה והרווחה: לדיון שנערך הבוקר (ג') ושעסק בקידום הביטחון התזונתי בישראל התייצב רק ח"כ אחד מבין 14 חבריה - ח"כ מאיר כהן, שר הרווחה לשעבר מ"יש עתיד".

"כנראה שביום שבו מתעסקים בהעלאת שכר חברי הכנסת, למי יש ראש להתעסק עם רעבים?", תהה ח"כ כהן. "חבר הכנסת מנחם בגין בוודאי היה מחרים את ועדת הכנסת ואת החלטתה מהיום והיה מגיע לדיון בוועדת הרווחה לשמוע על מצוקת הרעב של ישראל".

"היה עצוב להיות היום בכנסת", אמר מנכ"ל ארגון 'לתת' ערן וינטרוב, "מלבד יו"ר הועדה המחליף ח"כ מאיר כהן, לא טרח אף ח"כ נוסף להגיע. בהמשך הדיון הצטרפה ח"כ סופה לנדבר - עובדה שלא ריככה את התחושה הקשה שאי-ביטחון תזונתי חמור בקרב 243 אלף משפחות ו-285 אלף ילדים לא ממש מעניין את מקבלי ההחלטות".

היום, כאמור, אישרו הח"כים שדווקא התייצבו לדיון בוועדת הכנסת העלאה נוספת בשכרם החחל מחודש ינואר הקרוב. ברוב של 11 תומכים מול 4 מתנגדים, אישרו הח"כים להעלות את שכרם בסכום שנע בין 700 ל-1,400 שקלים בחודש. ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) תקפה את ההחלטה להעלות את שכרה שלה ואת שכר חבריה ואמרה כי היא מתביישת: "זו בושה וכלימה לכנסת ולח"כים, אלא שלמרבה הצער נראה שהבושה אבדה כליל. גם אחרי שהועדה הציבורית לקביעת שכר הח"כים המליצה בפעם השניה להקפיא את ההעלאה".

צרו איתנו קשר *5988