הנקראות ביותר

גיא לרר: נחקרתי באזהרה כי פרסמתי סרטון נגד שוטר

עיתונאי חדשות 10 נחקר במפלג ההונאה של המשטרה, לאחר שפרסם סרטון סאטירי נגד שוטר בתוכנית "הצינור" ■ לרר: "יש מועדון הולך וגדל של אנשים שזכו להכיר את זרועו הנקמנית של הגוף שאמור לחבק ולשמור"

גיא לרר / צילום: תמר מצפי
גיא לרר / צילום: תמר מצפי

עיתונאי חדשות 10 גיא לרר נחקר לפני שבוע באזהרה במפלג ההונאה של המשטרה, לאחר שפרסם סרטון ויראלי סאטירי נגד שוטר בתוכנית הטלוויזיה שלו "הצינור" - כך לדברי לרר שפרסם את הפרטים היום (ד') בצהריים בעמוד הפייסבוק שלו.

"זומנתי לחקירה באזהרה במפלג ההונאה של המשטרה", כתב לרר. "הובלתי יחד עם עצורים הכבולים באזיקים בידיהם וברגליהם לחדר טביעות האצבעות, וצולמתי במאג שוט. האשמה: 'פרסום חומרי חקירה אסורים'. מהם חומרי החקירה האסורים? סרטון סאטירי של עו"ד ברק כהן נגד אחד השוטרים בתחנת מוריה בירושלים. החברים של השוטר מהתחנה זימנו את ברק כהן לחקירה מדוקדקת, שבשיאה ניגנו לו את השיר מיו-טיוב. אני שידרתי את החקירה המוזרה על הסרטון ההיתולי שעלתה כבר בפייסבוק ונצפתה על-ידי עשרות אלפים, ועכשיו אני חשוד בעבירה שדינה עד שנת מאסר.

"בחקירתי נכח ראש מפלג ההונאה. עד כדי כך. אין לי פה עניין להצטייר כקורבן. החקירה הייתה אדיבה ובשום אופן לא חוויה טראומטית או משהו שמתקרב לזה אפילו. העניין הוא עקרוני.

"בשיחות שניהלתי עם החוקרים הגענו לדיון ער על הביקורת שאנחנו מותחים בצינור על תפקוד המשטרה לאורך שנים. אולי במקרה, אולי לא. שאלתי האם חקירות פריצה, גניבות ואלימות זוכים לאותה תשומת-לב כמו אותה חקירת ענק על העלבת שוטר.

"בינינו, אין צורך אפילו להשיב על השאלה הזו. אולי מטרת החקירה הייתה להפחיד או להלחיץ? אולי. זה די מלחיץ כשמרחפת לך על הראש שנת מאסר, ואתה מחכה לתת טביעות אצבע בחדר מלא שקשוקי אזיקים.

"יש מועדון הולך וגדל של אנשים שזכו להכיר את זרועו הנקמנית של הגוף שאמור לחבק ולשמור. תשאלו את רפי רותם, חושף השחיתויות ברשות המסים, שצובר בארכיון תיקים פליליים שנפתחים נגדו בקצב מסחרר, ובסוף גם כנראה יגיע לכלא.

"אבל במשטרה צריכים לדעת את זה: עבריינים מועדים קשה מאוד לשנות, עוד יותר קשה לשנות אנשים שאולפו להצביע על מה שלא בסדר. כן, אפשר לגרום להם סבל, לגרום לסביבתם לכעוס עליהם, להשפיל אותם עד עפר. אבל אי-אפשר לשנות אותם. הם נולדו ככה וימותו ככה. בדיוק ככה". 

בסביבת המשטרה דחו את הטענות של לרר ואמרו כי לרר נחקר ככל האדם, בתיאום, וזכה ליחס הולם. בסביבת המשטרה מדגישים כי חקירתו של לרר נעשתה בעקבות בקשת הפרקליטות. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות