בקשה למינוי מפרק זמני ליצרנית הפלסטיק "מיבא פלסט"

לפי הבקשה, החברה נקלעה לחובות ולחדלות פירעון, ומצבה אינו מאפשר את המשך פעילותה השוטפת ומצדיק את מינויו של מפרק זמני

פטיש דין משפט גזר דין עתירה דין וחשבון / צלם: פוטוס טו גו
פטיש דין משפט גזר דין עתירה דין וחשבון / צלם: פוטוס טו גו

לבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגשה היום (ד') בקשה למינויו של עו"ד יצחק יונגר כמפרק זמני של יצרנית הפלסטיק "מיבא פלסט" מחולון, שנקלעה לחובות כבדים.

החברה שבבעלות ליאון ויצחק יופה עוסקת בייצור ושיווק של שקיות ועטיפות נייר משולבות פלסטיק, בעיקר עבור שוק המזון, ומעסיקה כיום 67 עובדים קבועים ועוד 20 עובדים באמצעות קבלן כוח-אדם.

באמצעות עורכי הדין ישי מאירסדורף ודן פרידמן ממשרד פרידמן-יונגר ושות', כתבה החברה בבקשתה כי "על-מנת לשמור על נכסי החברה ובמטרה לאפשר ניסיון למכירת החברה כ'עסק חי' תוך זמן קצר, למנוע חלוקה בלתי חוקית של נכסיה ולפעול לגביית חובות החברה מלקוחותיה - מתבקש בית המשפט הנכבד לעשות שימוש בסמכותו ולהורות על מינויו של עו"ד יצחק יונגר כמפרק הזמני של מיבא פלסט". 

לפי הבקשה, החברה נקלעה לחובות ולחדלות פירעון, ומצבה אינו מאפשר את המשך פעילותה השוטפת ומצדיק את מינויו של מפרק זמני לחברה.

"החברה נקלעה למצוקה תזרימית קשה, אשר מונעת ממנה תשלום חובות לספקים, ובכלל זה ספקים מהותיים של חומרי גלם שהינם חיוניים לייצור מוצרי החברה", נאמר בבקשה. "כך גם לחברה אין אפשרות לשלם את שכרם של עובדי החברה בגין חודש נובמבר 2015, וזאת בנוסף לחובות בגין זכויות סוציאליות לעובדים אותם יצרה החברה".

לדברי החברה בבקשתה, "במהלך השבוע הקודם ונוכח המצוקה התזרימית הקשה, בוטלו על-ידי החברה המחאות מעותדות אותן נתנה לספקים שונים בהיקף של מאות אלפי שקלים. כתוצאה מביטול ההמחאות הוגבל חשבונה של החברה". 

לפי הבקשה, נכסיה של החברה בשווי של מיליוני שקלים מצויים בנכס שממנו פועלת החברה ברחוב בר-כוכבא בחולון, ויש לדאוג לשמירתם. "כך גם לחברה חייבים רבים (לקוחות) בסכום משמעותי של כ-3 מיליון שקל. היעדר פעולות לגביית החובות באופן מיידי עלולות להביא לאובדן חלק משמעותי מהכנסות אלה".

חברת מיבא פלסט בע"מ נוסדה ב-1985. מנהלי החברה ובעליה הם ליאון יופה ויצחק יופה וכן נציג של קטליסט פרייווט אקוויטי פרטנרס (ישראל) IL. 

במהלך שנים רבות עסקה החברה בייצור אריזות פלסטיק מסוגים שונים. לפני כ-15 שנה שינתה החברה את פעילותה, תוך שהיא מתמקדת בייצור ושיווק של שקיות ועטיפות נייר משולבות פלסטיק, בעיקר עבור שוק המזון. המדובר במוצרים ייחודים ומתוחכמים, אשר שומרים על טריות המוצר ומאריכות את חיי המדף של מוצרי מאפה. מיבא פלסט היא החברה המובילה בארץ בתחומה ואחת המובילות בעולם.

כאמור, החברה מעסיקה כיום 67 עובדים וכ-20 עובדים זמניים נוספים באמצעות חברת כוח-אדם (כאשר עד לפני מספר חודשים העסיקה החברה קרוב ל-100 עובדים). המבנה הארגוני של החברה כולל מחלקת שיווק ומכירות, מנהלת כספים, מנהל תפעול, מנהל מחסנים ולוגיסטיקה, מנהלת הבטחת איכות ומנהל אריזה.

לחברה יש מספר מוצרי דגל אשר כאמור מציעים ללקוחות החברה פתרונות ייחודיים להארכת חיי המדף של מוצרי מאפה ושמירה על פריכותם.

עיקר פעילותה של החברה היא ליצוא (כ-80%), ובין לקוחותיה מצויים לקוחות ענק מרחבי העולם ובהם WALLMART ,BIMBO GROUP, ATTICUS, ARYZTA, VANDERWINDT. בישראל מתרכזת פעילות החברה במכירה לרשת שופרסל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988