במחנה הציוני מאיימים: "נלך לבג"ץ נגד מתווה הגז"

הרצוג הודיע כי אם נתניהו יתעלם מהמלצות ועדת הכלכלה ויעשה שימוש בסעיף 52 במטרה לאשר את מתווה הגז, סיעת המחנה הציוני תגיש עתירה לבג"ץ ■ "איש בציבור לא מבין על מי נתניהו מגן ואת האינטרסים של מי הוא משרת"

יצחק בוז'י הרצוג / צילום: רויטרס
יצחק בוז'י הרצוג / צילום: רויטרס

ראש האופוזיציה יצחק הרצוג הודיע הערב (ב') כי אם יחליט ראש הממשלה להתעלם מהמלצות ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל ולהעביר את מתווה הגז תוך שימוש בסעיף 52, תוביל סיעת המחנה הציוני שבראשותו עתירה לבג"ץ נגד המתווה ונגד השימוש בסעיף 52 לצורך העברתו.

את ההחלטה קיבל הרצוג לאחר התייעצות ובתיאום עם כבל ועם יו"ר הסיעה ח"כ מיכאלי. את העתירה יובילו מטעם המחנה הציוני ח"כ כבל, ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ פרופ' טרכטנברג וח"כ יונה ונחמיאס - נציגי הסיעה בוועדת הכלכלה, באמצעות עורך הדין גלעד ברנע.

האיום של המחנה הציוני מגיע על רקע ההמלצות שפרסמה היום ועדת הכלכלה, לפיהן אין הצדקה להפעיל את סעיף 52 משיקולים מדיניים בטחוניים במתווה הגז, תוך עקיפה של סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים. המשמעות: הוועדה ממליצה לראש הממשלה ושר הכלכלה נתניהו לא לאשר את מתווה הגז במתכונתו הנוכחית. (לסיפור המלא

 

הרצוג אמר כי "העתירה תתמקד בנשיאת שם הביטחון לשווא. אם ראש הממשלה יבחר להתעלם ולבטל בגסות את המלצתה של ועדת הכלכלה שקיימה דיונים מעמיקים בהובלת יושב הראש שלה ובהשתתפותם הבולטת של ח"כ יחימוביץ וח"כ נוספים מסיעתנו לא תיוותר לנו ברירה אלא לפנות לבג"ץ נגד השימוש המעוות בסעיף 52 בחוק ההגבלים ונגד כבילת ידיהן של ממשלות העתיד בהבטחה מעוותת של הקפאת השינויים הרגולטריים לשנים קדימה". הוא הוסיף כי: "איש בציבור לא מבין על מי נתניהו מגן ואת האינטרסים של מי הוא משרת כאשר הוא מקדם מתווה גז לא הוגן ולא הגון שלא ייטיב עם אזרחי ישראל וכלכלת ישראל".

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל הוסיף: "לצערי הרב נציגי הממשלה הגיעו להליך ההיוועצות בנפש לא חפצה ובלב לא פתוח באמת. לעומת חמש שנות עיכוב שנגרמו על ידי הממשלות, פעלה הוועדה בקצב שיא של שלושה שבועות".

ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה: "המאבק נגד שיעבוד המדינה למונופול פרטי שישלוט בכלכלתה, בבטחונה, ברווחת אזרחיה ובצמרת הפוליטית שלה - לא רק שלא יסתיים אם וכאשר יפעיל רה"מ את סעיף 52, הוא רק יתחיל. בכוונתנו להשתמש בכל כלי ציבורי משפטי ופרלמנטרי כדי להגן על הציבור מפני ראש ממשלה שבלהיטותו להעניק את נכסי הציבור לתשובה ולנובל  איבד כליל את הבלמים".

צרו איתנו קשר *5988