החשוד בניסיון למכור את בתו התינוקת: פיארתי אותה בפייסבוק

המחוזי דחה את ערעור האב, תושב ירושלים בן 30, והותירו במעצר ■ עורך דינו טען כי מרשו לא התכוון למכור את התינוקת: "הוא אוהב את בתו" ■ השופט: "מי שמסוגל למכור את בתו יעשה הכול תמורת בצע-כסף"

תינוק / צילום: שאטרסטוק
תינוק / צילום: שאטרסטוק

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (ו') את ערעור האב שנעצר בחשד שהציע למכור את בתו התינוקת, והותיר את הארכת מעצרו ב-7 ימים, שנקבעה אתמול בבית משפט השלום שבעיר.

על-פי החשד, האב, תושב ירושלים בן 30, ניסה לכסות את חובות ההימורים שצבר על-ידי מכירת בתו בת ה-3 חודשים תמורת 100 אלף שקל.

עו"ד דוד ברהום, המייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, טען בפני השופט כי לא הייתה כלל כוונה למכור את הבת, אלא רק להוציא כספים כהלוואה. כהוכחה לכך אמר כי האב הפנה את המשטרה לדף הפייסבוק שלו, שם הוא "מפאר את בתו". לדבריו, האב אוהב את בתו, ויחסו אליה אינו תואם לפרטי החקירה.

עוד טען עו"ד ברהום התינוקת לא נמסרה לשוטר הסמוי, אלא זה לקח אותה לידיו. "התקיים מפגש במסגרתו קיבל 5,000 שקל, והיה הסכם במסגרתו היה צריך לקבל 95,000 שקל נוספים", אמר ברהום. "הכסף היה זמין, והילדה לא יצאה מרשותו, אולם אותו סוכן סמוי נטל את הילדה מזרועותיו".

עו"ד ברהום העביר ביקורת על התנהלות המשטרה, ואמר כי לא היה צורך להפעיל סוכן סמוי. "במקרים שבהם מפעילים סוכן סמוי, מדובר באדם שהועד שהוא סוחר סמים דרך מידע מודיעיני או דרך שותפים לפשע. אז מפעילה המשטרה סוחר סמוי כדי ללכוד אותות ולתעד את העסקה. כאן לא מדובר באדם שמוכר תינוקות או שמבצע עסקאות מפוקפקות. אדם שנתן למוחו הקודח להוציא דברים בפני אנשים, והם הפעילו משטרה שהפעילה סוכן סמוי. המשטרה הובילה אותו בנתיב של מה שנראה כיום".

בהחלטת בית המשפט לביטול הערעור נכתב: "שעה שאדם מוכר תינוקת לאדם זר, הוא יכול לצפות כי זו יכולה להגיע לעבדות, זנות או ביצוע עבירות מין. ניתן לומר כי מי שמסוגל למכור את בתו יכול לעשות הכול תמורת בצע-כסף".

חקירת המקרה החלה לאחר שבמשטרה התקבל מידע על אדם שמציע את בתו למכירה. באישור ובתיאום פרקליטות מחוז ירושלים, יצר שוטר סמוי קשר עם החשוד ונפגש עמו. במהלך המפגשים ניסה החשוד להאיץ בשוטר לבצע את הרכישה, ושלשום התקיים מפגש מפוקח בין השניים, שאליו הגיע האב עם התינוקת, במטרה לקבל מקדמה כספית לקראת השלמת המכירה.

החשוד הבטיח במהלך המפגש כי התינוקת בריאה, וכי היא אינה לוקה בתסמונת דאון ומחוסנת. כשמסר את התינוקת, הוסיף: "תכירי, זה האבא החדש שלך". ברגע שהתינוקת נמסרה לידי השוטר, זה עצר את הגבר בחשד לסחר בבני אדם.

עו"ד ברהום התייחס לפרשה אתמול בשיחה עם אולפן וואלה! NEWS וטען כי הוא לא באמת התכוון למכור את התינוקת - אלא לבצע תרגיל עוקץ. "נראה לי שבסופו של דבר יתברר לכולנו שמדובר, לכל היותר, בניסיון לקבל כסף בסוג של תרגיל עוקץ", אמר עו"ד ברהום, והוסיף: "הוא לא ידע שהוא מול המשטרה".

"המשטרה שלחה סוכן סמוי במקום לערב את שירותי הרווחה"

עו"ד ברהום טען כי מרשו לא לקח את כל 100 אלף השקלים שהוצעו לו, אלא רק אלפים בודדים. "מגיעים אליך עם 100 אלף שקל, ואתה בוחר לקחת 5,000 שקל" ציין. "הכסף מונח לפניך, וזה אחרי שהוא השלים את העסקה, כביכול, ונתן את התינוקת שלו. למה הוא לא לקח את שאר הכסף?".

הוא הוסיף: "זה מחזק את דעתי שהוא לא באמת התכוון למכור את התינוקת". עוד הוא הבהיר כי התינוקת כלל לא נלקחה מן האב, ולכן לא ניתן לדעת אם המכירה הייתה מתבצעת.

כמו כן, עו"ד ברהום טען כי על המשטרה היה לדאוג למצבו של האב ולא "להפיל" אותו ולבקש לקנות את בתו. "מאוד מפליא שהמשטרה הייתה מודעת למצוקה הכלכלית שלו, עקב הסתבכות בחובות ובהימורים, ובמקום לערב את שירותי הרווחה - שולחים סוכן סמוי כדי לפתות אותו ולהשלים את 'העסקה'", טען.

בחקירתו טען החשוד כי לא באמת התכוון למכור את התינוקת, אך היה לו צורך מיידי בכסף לשם כיסוי חובות הימורים.

התינוקת, שנמצאה במצב הזנחה קשה, הועברה לטיפול גורמי הרווחה בעיריית ירושלים. אשתו בת ה-27 של החשוד נעצרה גם היא ושוחררה בתנאים מגבילים בסיום חקירתה.

צרו איתנו קשר *5988