בלגיה: נתפסה חוליית דאע"ש שתכננה פיגוע בסילבסטר

התובע הראשי בבריסל דיווח כי המשטרה בבירה עצרה שני חשודים – אחד מהם מגייס של דאע"ש והשני פעיל בארגון הטרור ■ על פי החשד, השניים תכננו להוציא לפועל פיגוע באתר מרכזי בבירה הבלגית בליל השנה החדשה

כוננות טרור בבריסל / צילום: רויטרס
כוננות טרור בבריסל / צילום: רויטרס

משטרת בלגיה עצרה שני בני אדם בחשד שתכננו להוציא לפועל פיגוע טרור בבריסל, בירת בלגיה, במהלך חגיגות השנה האזרחית החדשה בעוד יומיים. חגיגות השנה החדשה שיצוינו ברחבי העולם מובילים לעליית כוננות בקרב ארגוני הביטחון, מחשש שיהוו מוקד משיכה לחוליות טרור.

התובע הראשי בבלגיה אמר כי המשטרה במדינה עצרה 6 חשודים בערים בריסל וליאז', אך ארבעה מהם שוחררו בתום חקירה. ברשותם של שני החשודים הנוספים נמצאו מדי צבא וחומרי תעמולה של דאע"ש, אך לא נשק או חומרי נפץ.

"החקירה מעלה איום משמעותי על מספר מטרות, בהם אתרים מרכזיים בבריסל", נמסר ממשרד התובע.

מההודעה עולה כי האיום היה אמור לצאת לפועל במהלך חגיגות הסילבסטר. זהותם של החשודים לא פורסמה, אך נמסר כי אחד מהם הוא יוזם הפיגוע שפועל גם כמגייס עבור דאע"ש והשני הוא משתף פעולה.

מהפרסומים עולה כי החוליה שנחשפה לא קשורה ישירות למתקפת הטרור שזעזעה את פריז ב-13 בנובמבר, במהלכה נרצחו 130 בני אדם. עם זאת, זמן קצר לאחר המתקפה עלתה הכוננות של כוחות הביטחון בבלגיה לרמה הגבוהה ביותר והחשש שם מפני פיגועים נמצא בשיא.

 

צרו איתנו קשר *5988