הממשלה אישרה הפחתה של 17% במחירי המים

(עדכון) - מדובר בהצעה של כחלון ודרעי, שעלותה כרבע מיליארד שקל ■ ההוזלה - רק על הצריכה הבסיסית והראשונית של המים (3.5 קוב לנפש)

ברז מים / צילום: Imagebank/Thinkstock
ברז מים / צילום: Imagebank/Thinkstock

הממשלה אישרה היום (א') את ההצעה של שר האוצר משה כחלון ושר הפנים אריה דרעי להוזלת תעריפי המים בגובה המע"מ (17%), בעלות של כרבע מיליארד שקל לקופת המדינה.

ההחלטה מצטרפת להחלטה שאושרה בכנסת ובממשלה לאחרונה להפחית את המע"מ על התחבורה הציבורית, החלטה שתיכנס לתוקף ב-1 בפברואר הקרוב. עלות ההחלטות שאמורות לחסוך בממוצע 2,500 שקל בשנה היא כמיליארד שקל.

רשות המים קיבלה בשבוע שעבר החלטה כי כסף זה שיפונה מגביית הממשלה ילך להפחתת תעריף הצריכה הבסיסי בגובה המע"מ. עם אישור החוק בכנסת יופחתו תעריפי הצריכה הבסיסית לכל משקי-הבית במלוא גובה המע"מ, ויושלם המהלך להפחתת עלויות המע"מ על מוצרי יסוד בישראל כפי שדרש אריה דרעי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בפתח ישיבת הממשלה כי "זהו עוד צעד חשוב בשורת ההחלטות שהממשלה בראשותי מאשרת, יחד עם השרים. אנחנו פועלים להוריד את יוקר המחיה, וזה מבטא את הרצון שלנו באמת להקל על האזרחים, אבל באותה עת גם להבטיח את המשך הצמיחה הכלכלית של המשק, אנחנו עושים את שני הדברים", לדבריו.

נציין כי ההוזלה של 17% היא רק על הצריכה הבסיסית והראשונית של המים (3.5 קוב לנפש), שמעליה המחירים יהיו גבוהים יותר.