לאחר הזינוק במניה: מודיעין רוכשת זכויות נפט בקליפורניה

שותפות חיפושי הגז ונפט התקשרה במכתב כוונות לא מחייב עם חברה אמריקאית לרכישת כ-25% מהזכויות לחיפוש גז ונפט בשטח בקליפורניה

צחי סולטן / צלם: תמר מצפי
צחי סולטן / צלם: תמר מצפי

לאחר שזינקה אתמול בחדות, מודיעה הבוקר (ה') שותפות חיפושי הגז ונפט מודיעין  כי התקשרה במכתב כוונות לא מחייב עם חברה אמריקאית לרכישת זכויות נפט יבשתיות בקליפורניה. מודיעין תרכוש כ-25% מהזכויות והצדדים יפעלו במשותף לחיפוש גז ונפט בשטח הפרויקט בקליפורניה.

על פי ההודעה, שטח הפרויקט מצוי באזור בו היו תגליות נפט משמעותיות והמוכר הינו בעל ניסיון רב באזור והיה מעורב בקידוחים רבים באזור, והוא צפוי להמשיך להיות שותף בעל החזקות מהותיות בשטח הפרויקט ולשמש כמפעיל. "עלות הקידוח היבשתי נמוכה יחסית ובאזור שטח הפרויקט קיימת תשתית של צנרת הולכה לבתי זיקוק. טווח והפקה במקרה של תגלית הינו קצר יחסית. בשטח הפרויקט בוצע בעבר קידוח בו היו עדויות להידרוקרבונים, קידוח אשר הופסק טרם ביצוע מבחני הפקה בשל כשלים טכניים", נכתב.

הצדדים יפעלו במשותף לחיפוש נפט וגז בשטח הפרויקט, והפעילות הראשונית המתוכננת בשטח הפרויקט כוללת, בין היתר, רכישת זכויות חכירה נוספות בשטח הפרויקט, עבודות גיאולוגיות, גיאופיזיות ומנהליות, רכישת קווים סיסמיים, ביצוע סקר סיסמי תלת ממדי בשטח של כ-27 מייל מרובע, עיבודו ופיענוחו וביצוע קידוח. עלותה של הפעילות הראשונית מוערכת בכ-9 מיליון דולר, כאשר עלות הסקר עומדת על כ-2 מיליון דולר, עלות הקידוח על כ-6.15 מיליון דולר, רכישת זכויות החכירה על כ-350 אלף דולר ועלות העבודות הגיאולוגיות מוערכת בכ-500 אלף דולר. 

בתמורה לזכויות מודיעין התחייבה לממן כשליש מהעלות הראשונית, למעט בגין מרכיב הקרקע אשר את עלותו תממן השותפות בשיעור של 25%, כך שהיקף העלויות למודיעין צפוי לעמוד על כ-2.9 מיליון דולר. המוכר ו/או שותפים נוספים ככל שיהיו יממנו כשני שליש מהפעילות הראשונית (למעט בגין מרכיב הקרקע). צוות הניהול והצוות המקצועי של המוכר יהיו זכאים לתמלוגים בשיעור של 2% מנפט וגז שיופקו משטח הפרויקט. כל צד יישא בחלקו היחסי בתמלוג האמור בהתאם לחלקו היחסי בפרויקט.

רון מאור, מנכ"ל השותף הכללי במודיעין אנרגיה, אמר כי "הירידה במחירי הנפט הובילה להיווצרותן של הזדמנויות לרכישת נכסים אטרקטיביים בתחום הנפט והגז בארה"ב. העובדה כי מדובר בקידוח יבשתי הנמצא קרוב לתשתית הולכה לבתי זיקוק, כמו גם ההצטרפות לגורם מנוסה אשר מכיר את השטח בצורה טובה, הופכים את העסקה לבעלת פוטנציאל מעניין עבורנו. בכוונתנו להמשיך ולפעול בתחום הנפט והגז גם מחוץ לתחומי מדינת ישראל ואנו מקווים כי ההסכם הנוכחי יישא פירות".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988