בעלי ויליפוד, גרגורי גורטובוי, חשוד בהברחת כספים מהחברה

גורטובוי חשוד בקבלת דבר במירמה, מירמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות על חוק איסור הלבנת הון ■ החשד הוא כי מאז 2013 הוא הוציא מיליוני דולרים מקופת ויליפוד שלא כדין, כנראה במטרה להשקיע במלון באירופה

גרגורי גורטובוי / צילום: שירי חביב ולדהורן
גרגורי גורטובוי / צילום: שירי חביב ולדהורן

הבכיר בחברת ויליפוד שנחקר היום (ד') הוא גרגורי גורטובוי, איש העסקים שרכש לאחרונה את החברה באמצעות חברת האחזקות שלו "ישראל 18". על-פי רשות ניירות ערך, גורטובוי חשוד בביצוע עבירות דיווח, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, מירמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. היקף העבירות עומד על מאות מיליוני דולרים.

על-פי המסמך שהוגש היום לבית המשפט, הפעילות העבריינית של גורטובוי מתמשכת מאז 2013. ממצאי החקירה עולה כי ל"ישראל 18" יש חובות משוערים של כ-50 מיליון שקל לגורמים מהם רכשה כ-20% ממניות BSD, וכי ל-BGI יש חוב של 7.2 מיליון שקל שמועד פירעונו קרוב. על-פי הממצאים, פיקדונות החברה המוצגים בדוחות הכספיים של BGI כנכסים שוטפים אינם נזילים.

החשד הוא כי בתקופה המדוברת פעל גורטובוי יחד עם גורמים נוספים כדי להוציא מקופת החברה-הבת של ויליפוד סכומים של מיליוני דולרים ולהשקיע אותם בנכסים בחו"ל. ככל הידוע, מדובר בין היתר על העברת כספים חשודה שבוצעה בשבועות האחרונים מקופת חברה-בת של ויליפוד, כנראה במטרה להשקיע בבית-מלון באירופה שמצבו כלל לא ברור. זאת, כך נראה, ללא ידיעת חברי הדירקטוריון ובזמן שעיסוקה של החברה אמור להיות תחום המזון. 

בית המשפט הורה על מעצרו של גורטובוי עד ליום שישי ב-12:00.

יוסי ויליגר: "לא יודע במה מדובר"

הבוקר פשטו חוקרי רשות ניירות ערך על משרדי חברת ויליפוד  באזור התעשייה ביבנה, כך אישרו גורמים הקשורים לחברה, עוד לפני פרסום הפרטים הערב. 

ויליפוד נרכשה לאחרונה על-ידי איש העסקים גרגורי גורטובוי באמצעות חברת BGI. בעבר נשלטה BGI על-ידי איש העסקים האוקראיני אלכסנדר גרנובסקי.

מויליפוד לא נמסרה תגובה.

יוסי ויליגר, מבעלי השליטה לשעבר בויליפוד, מסר: "אני לא יודע במה מדובר, אני כבר יותר מחודש לא פעיל בחברה. אני לא עומד מאחורי שום תלונה לרשות ניירות ערך, ואין לי מושג מה מחפשת הרשות במשרדי החברה".

החזקות של גורטובוי
 החזקות של גורטובוי

צרו איתנו קשר *5988