המשטרה ממליצה להעמיד לדין בכירים ברבנות בחיפה

במשטרה אומרים שהתגבשה תשתית ראייתית נגד שני עובדים במועצה הדתית בחיפה, לאחר שתחקיר חדשות 2 חשף כיצד שינו את פרטיהם האישיים של יותר מ-100 זוגות שבחרו להירשם לנישואים דרך ארגון "צהר"

חתונה נישואים / צלם:  תמר מצפי
חתונה נישואים / צלם: תמר מצפי

המשטרה ממליצה להעמיד לדין שני עובדים במועצה הדתית בחיפה בגין עבירות של מירמה והפרת אמונים, לאחר שתחקיר חדשות 2 חשף כי פרטיהם האישיים של יותר מ-100 זוגות שונו לכאורה במסגרת מאבק של הרבנות נגד ארגון "צהר".

התחקיר חשף כי גורמים במועצה הדתית בחיפה פועלים לכאורה באופן שיטתי להתנכל לבני זוג שנרשמו לנישואים באמצעות רבני "צהר". התחקיר חשף חשד לרישומים כוזבים אצל יותר מ-100 זוגות.

במסגרת החקירה נחקרו באזהרה שני עובדים, אחד מהם בכיר. במקביל נגבו עדויות, נתפסו מסמכים, ובוצעו פעולות חקירה נוספות.

במשטרה אומרים כי ממצאי החקירה ביססו את החשד כי עובד מחלקת הנישואים במועצה רשם באופן שיטתי פרטים כוזבים בנוגע למצבם האישי של עשרות זוגות - "על רקע התנגדות לדרכה של 'צהר'". עוד אומרים במשטרה כי בכיר במחלקה חשוד כי העלים עין מהרישומים ולא פעל למנוע אותם.

בימים הקרובים יועבר תיק החקירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שם יוחלט האם להגיש נגד השניים כתבי אישום.

מהתחקיר עלה כי יותר מ-100 זוגות מאזור חיפה שנרשמו לנישואים בחודשים האחרונים דרך ארגון הרבנים נתקלו לכאורה בטענות שקריות שונות מצד הרבנות - למשל, שהם לא יהודים, שהתחתנו כבר בעבר, או שהם בכלל ממזרים.

גם על אורלי ובן זוגה נכתבו דברים דומים והיא התקשרה לבקש תשובות מהרבנות. "'צהר' מנהלת נגדנו מאבק לא חוקי", הסביר לה ראש מחלקת הנישואים בחיפה. "מישהו עשה מעשה לא יפה, וזה חלילה לא פגע בך. נקלעת לסיטואציה לא נעימה, אנחנו מתנצלים ומבקשים ממך סליחה. חס וחלילה זה לא יעכב אותך מלהתחתן". 

ברבנות אכן לקחו אחריות על הרישום הכוזב לכאורה, התנצלו על הפגיעה בעשרות הזוגות מאזור חיפה והסבירו כי "מישהו עשה מעשה לא יפה, לאחר שארגון 'צהר' פתח במאבק לא חוקי נגדנו". 

 

צרו איתנו קשר *5988