נאמני מגה מבקשים להאריך את הקפאת ההליכים ב-75 יום

טוענים כי הם זקוקים לפרק זמן נוסף לצורך השלמת מו"מ למכירת הרשת ■ מהדוח שהוגש היום לביהמ"ש עולה כי "פעילותה של מגה כיום מיוצבת ומאוזנת, וקיים שיפור מתמשך במדדים הכלכליים הכוללים של הרשת"

סניף מגה בעיר /צילום:עינת לברון
סניף מגה בעיר /צילום:עינת לברון

נאמני רשת מגה פנו היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז בבקשה להאריך את הקפאת ההליכים ב-75 ימים נוספים עד ל-31.7.2016, וזאת כדי "ליישם את תוכנית ההפעלה וההבראה של הרשת, בד-בבד עם ביצוע הפעולות הנדרשות למכירת החברה וגיבוש הסדר נושים".

בבקשה נטען כי "פרק זמן זה נדרש, בין השאר, לצורך השלמת משא-ומתן למכירה, קבלת אישורים רגולטורים, גיבוש הסדר נושים ואישורו באסיפות וכו'".

הנאמנים הגישו לבית המשפט דוח תקופתי אודות פעילותם כנאמני הרשת. דוח זה מציג את תוכנית ההבראה ואת הפעולות התפעוליות שננקטו במגה, מתחילת הקפאת ההליכים ועד היום. 

מהדוח עולה כי "פעילותה של מגה כיום מיוצבת ומאוזנת, וקיים שיפור מתמשך במדדים הכלכליים הכוללים של הרשת. זאת ועוד, חודש מארס הסתיים ברווח של למעלה מחצי מיליון שקל (במונחי רווח והפסד תפעולי, ללא פחת חשבונאי), לעומת הפסד חודשי מתמשך של למעלה מ-20 מיליון שקל לפני תקופת הקפאת ההליכים. 

"מגה היא חברה קמעונאית-תפעולית מהגדולות במשק, בעלת מחזור שנתי של מיליארדי שקל, מעסיקה אלפי עובדים, פרוסה מדן ועד אילת ומשרתת מילוני לקוחות בשנה. כמו כן, מגה פעילה בתחום תחרותי מאד, אשר הרווחיות הענפית שלו מסתכמת באחוזים בודדים ממחזור המכירות (1-3%). ברי כי הנעת תהליך הבראה בעסק מסוג זה הוא תהליך מורכב וקשה, המחייב בחינה, הערכה וקבלת החלטות בנושאים שונים בתחומים פיננסים, משפטיים, תפעוליים, שיווקיים, כוח-אדם, התנהגות ארגונית ועוד.

"לפיכך, מדובר בשינוי מגמה, שאינו קל ערך או מובן מאליו, ואשר יש בו כדי להשפיע על ההליך בכללותו", מסבירים הנאמנים את בקשתם. 

 

 

צרו איתנו קשר *5988