לקראת פיצוץ בערוץ 10: הבעלים מסרבים להסכמות עם הוועד

עפ"י הוועד, סוכם כי מספר המפוטרים יירד מ-45 ל-9 שכירים, וכי תסתיים ההתקשרות עם 3 פרילנסרים ■ יו"ר הוועד, מתן חודורוב: "אנו מנחים את המיועדים לפיטורים להתעלם ממכתבי הזימון ולא להתייצב לשימועים"

מתן חודורוב / צילום: תמר מצפי
מתן חודורוב / צילום: תמר מצפי

ועד עובדי חדשות 10 כינס היום בצהריים (א') ישיבת חירום עם עובדי הערוץ לנוכח אי-הסכמות במגעים מול ההנהלה ובעלי המניות מקבוצת RGE. באסיפה הסוערת שנערכה בערוץ 10 עדכן יו"ר הוועד, מתן חודורוב, את העובדים בנסיבות המבוי הסתום שאליו הגיע המשא-ומתן עם ההנהלה ועם בעלי המניות.

ההנהלה והוועד הגיעו להבנות בשורה של נושאים, מתוך אחריות לעתיד הערוץ, אולם החברה מסרבת לעגן אותן בהסכם קיבוצי כנדרש וכמתחייב. במסגרת ההבנות, הוסכם כי מספר המפוטרים יירד מ-45 ל-9 שכירים, וכן תסתיים ההתקשרות עם 3 פרילנסרים.

עוד סוכם על "רשת ביטחון" מפני פיטורים עתידיים, כך שאלה יתבצעו רק במקרה של הרעה משמעותית נוספת במצבה הכספי של החברה, על-פי תבחינים כלכליים ברורים.

כמו כן הגיעו הצדדים להבנה כי מעתה העובדים לא יהיו שותפים רק להפסדי הערוץ - אלא גם לרווחיו, ובמקרה של תוצאות כספיות דומות לאלה שנרשמו ב-2015, כל העובדים ייהנו מבונוס אישי של אלפי שקלים.

לדברי יו"ר ועד עובדי ערוץ 10, מתן חודורוב, "אנו חוששים כי הבנות שאינן ממוסמכות בהסכם קיבוצי, במיוחד כשרובן מורכבות וצופות פני עתיד, פשוט לא יבוצעו בפועל. ההתעקשות שלנו על הסכם אינה גחמה אלא הערובה היחידה למילוי הסעיפים המופיעים בו ולהכרה מצד RGE בהתאגדות העובדים. זו האחריות של הוועד כלפיכם - 400 עובדים ומשפחות המתפרנסים בערוץ ובחדשות 10.

"אנו מנחים את המיועדים לפיטורים להתעלם ממכתבי הזימון ולא להתייצב לשימועים. בכוונתנו לפנות לבית הדין לעבודה בבקשה לצו כנגד השימועים וכן בבקשה לחייב את החברה לנהל משא-ומתן במטרה לעגן בהסכם את ההבנות שאליהן הגענו. אני מקווה שבעלי המניות יתעשתו ויסיימו את הסכסוך כבר בשעות הקרובות".

צרו איתנו קשר *5988