הנקראות ביותר

הרשת החברתית: גדעון תדמור החליף את תשובה בריצ'רד גיר

המיזם שמעסיק את תדמור, שהוביל עד לאחרונה את תחום חיפושי הגז בקבוצת דלק: חברת הפקות סרטים שכבר רושמת הצלחות אומנותיות, ושבימים אלה מפיקה את "אופנהיימר", בבימויו של יוסף סידר ובכיכובו של גיר

גדעון תדמור וריצ'רד גיר / צילום: יח"צ
גדעון תדמור וריצ'רד גיר / צילום: יח"צ

סרט המשך - הקריירה השנייה של גדעון תדמור

יו"ר דלק קידוחים לשעבר, מחזק את הקשר עם אהבתו השנייה - קולנוע

ההצלחה האדירה לה זכה בעסקי חיפוש הגז לא הייתה כנראה מספיק "סרט" עבור גדעון תדמור, שהוביל במשך שנים ארוכות את עסקי החיפושים של קבוצת דלק. מאז פרש מהקבוצה בחודש פברואר האחרון, ממשיך תדמור לפעול באופן פרטי בעסקי האנרגיה, כשבנוסף הוא מקדיש זמן ומשאבים רבים לתחום "סקסי" לא פחות. מי שהוביל במשך שנים ארוכות את שותפויות החיפושים של יצחק תשובה - דלק קידוחים ואבנר - וצבר בדרך הון אישי של מאות מיליוני שקלים, עוסק בימים אלה בהפקת סרטי קולנוע.

נכון להיום המפיק תדמור כבר רושם הצלחה אמנותית. בפרוטפוליו של חברת ההפקה שהקים, תדמור שמה, רשומים סרטים שונים, בהם בין היתר סרטו המדובר של אודי אלוני, Junction 48, שכבר גרף פרסים בפסטיבל ברלין ובפסטיבל טרייבקה בניו-יורק. הסרט, זכה בין היתר לדיון וביקורות בתקשורת, מאחר שהוא עוסק באמן היפ-הופ פלסטיני וזוגתו, הנאבקים בשלטון הישראלי ובשמרנות החברה הערבית.

סרט אחר שיצא באחרונה הוא Swiss Army Man, ובעוד כשנה אמור לצאת לאקרנים סרט נוסף של תדמור המצולם בימים אלה, אופנהיימר שמו, הפעם לפי תסריט ובימוי של יוסף סידר. מאחורי הסרט ניצב קאסט מרשים של שחקנים בהם ריצ'רד גיר, מייקל שין, סטיב בושמי, שארלוט גינסבורג וליאור אשכנזי. האמנם קם לארנון מילצ'ן, מתחרה רציני?

לפני קצת יותר משנה, כבר סיפר תדמור בריאיון ל"גלובס" על פועלו כמפיק סרטים ועל חברת המדיה שהקים לשם כך, ובאותה הנשימה הצהיר שאין בכוונתו לנטוש את חיפושי הגז. "אני בתחום הנפט והגז כדי להישאר", אמר אז תדמור, "אבל חברת המדיה שבבעלותי מאפשרת לי לממש את אהבת נעורי לקולנוע. כעת נוצרה ההזדמנות להגשים את החלום שלי. אנו מפיקים סרטים איכותיים ומסחריים בשיתוף כישרונות מהגדולים הפועלים כיום בעולם הקולנוע. חוץ מזה, אני מוצא הרבה קווי דמיון בין הפקת סרטים לחיפושי נפט וגז - שניהם מחייבים הרבה חזון, יצירתיות, מקצועיות, רגשות וגם מזל. כמו כן, נפט וגז כמו סרט, מתחילים מפרוספקט טוב - גיאולוגיה טובה. ככה בעולם הקולנוע צריך להתחיל בתסריט טוב".

בפברואר האחרון חלה תפנית בעלילה של תדמור. מי שהיה מזוהה עם תגליות הגז של קבוצת דלק במימי ישראל בשנים האחרונות - "ים תטיס", "תמר" ו"לוויתן" - החליט לפרוש מתפקידיו בקבוצה. להחלטה סייע בוודאי ההון העצום שצבר תדמור בשנים קודמות - הן בדרך של תגמולים (בכסף ובמניות) על ניהול עסקי החיפושים של קבוצת דלק, והן באקזיט משפחתי לו היה שותף בשנת 2011, אז, רכשה קבוצת דלק את החזקותיהן של משפחות כהן ותדמור (51%) בחברת כהן פיתוח שאחזה במחצית מהזכויות בשותף הכללי של שותפות החיפושים אבנר.

גדעון תדמור וריצ`רד גיר / צילום: יח``צ

נותנים כבוד לדרום

מי התעשיינים שהתמנגלו בהצגה חתונת הדמים?

והנה עוד הוכחה לקיומם של חיי הלילה והתרבות בנגב. את שעות הערב העביר אמש (ג') כמה וכמה מתעשייני הדרום בתיאטרון. חברי אגודת הידידים של תאטרון באר שבע הגיעו לצפות בהצגה "חתונת הדמים", כאשר בסיומה הוזמנו על ידי קרן ושמוליק יפרח, מנכ"ל התיאטרון, לאירוע מינגלינג.

לרגע היה נדמה שבמקום מתנהלת ישיבה חשאית של אדמה, לאחר שבאולם הכניסה נראו ד"ר אורי חבושה, מנהל רכז והתקשרויות בחברה ומנהלת קשרי הקהילה, רחל לוי כשהם מסתודדים עם יפעת ודוד בן סימון, מנכ"ל אדמה מכתשים.

נצפו בקהל ובמינגלינג: אהוד דודסון, מנכ"ל בית החולים סורוקה; פרופ' יהודה חדד, נשיא מכללת סמי שמעון ורעייתו כנרת; אירית ואשר גרינבאום, שפורש בימים אלה מתפקידו כמשנה למנכ"ל כיל; איריס ועופר ליפשיץ סמנכ"ל כיל; דגנית ויורם סדן, מנכ"ל רותם תעשיות ואחרים.

חדד דודסון ויםרח / צילום: דיאגו מיטלברג

נותנים כבוד לצפון

היכן התקיים קונצרט הגאלה של קשת איילון מהגליל?

עם כל הכבוד לתזמורת כולה, לכלי קשת, מסתבר, שמור מקום מיוחד.

אמש (ד') ערך בית האופרה בתל-אביב את קונצרט הגאלה של קורס הקיץ של הבינלאומי של קשת איילון, שמתנהל באופן מסורתי בגליל המערבי.

בנוכחים באירוע שהגיעו כדי ליהנות מאתנחתה מוזיקלית כמו גם להעניק כבוד, ניתן היה לפגוש את משפחתו של הנשיא לשעבר יצחק נבון, ז"ל; אשת העסקים רעיה שטראוס בן דרור ובן זוגה, שמואל בן דרור; צביקה בארינבוים; נאווה ברק, נשיאת עלם ובן זוגה שלום זינגר; גליה מאור, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי; אריה מינטקביץ', לשעבר יו"ר בנק דיסקונט; צבי סטפק, בעלים ויו"ר של מיטב דש ואילן רביב, המנכ"ל; גד פרופר; רות חשין; עו"ד יהודה רווה, איציק שריר, יו"ר הועד המנהל של קשת איילון ורעייתו מירי, שגרירים ואורחים רבים אחרים.

גלעד שיבא, מנכ"ל קשת איילון, בישר לנוכחים בראשית הערב כי הודות לפעילות "העברנו את התרבות והעשייה מתל אביב לפריפריה. הפכנו את הפריפריה למרכז".

 בני הזוג בן דרור ובני הזוג שריר /צילום: שרית עוזיאלי

רגע לפני הקפיצה למים

את מי ביקר השחיין האולימפי גל נבו?

עבור השחיין האולימפי גל נבו, הנסיעה לאולימפיאדה היא אולי מאורע מרגש, אבל לא עניין חדש. כמי שמייצג את ישראל במשחקים האולימפיים זו הפעם השלישית ברציפות, הוא לקח את הזמן, ובחר להגיע רגע לפני הטיסה לריו, אל משרדו של ערן וולף, מנכ"ל "מימון ישיר", החברה שמעניקה לו חסות כבר שלוש שנים.

לדבריו, מאז "האימוץ", הוא זכה לכמה וכמה הישגים, בהם מדלית הכסף באליפות אירופה למשחה 200 מטר מעורב שהתקיימה באחרונה בלונדון. מי שחיברה בין נבו לוולף (שמעיד על עצמו כחובב ספורט בעצמו), היא יעל ארד, הישראלית הראשונה שזכתה במדליה אולימפית.

וולף ארד ונבו / צילום:אמיר עוז

עושה כבוד

הפרסומאי גדעון עמיחי, מייסד ומנהל הקריאייטיב של סוכנות הפרסום בעלת השם הבלתי נשכח (וגם לא החלטי, משהו): No, No, No, No, No, Yes, חזר באחרונה מניו-יורק, פתח סניף בארץ, ואף עומד להוציא בקרוב ספר על התפוח הגדול.

השבוע נקרא עמיחי שוב לגיחה לחו"ל, וזאת כדי לנאום בטקס הסיום בבית הספר לפרסום בברלין (Berlin School of Creative Leadership).

מייקל קונרד, נשיא המוסד האקדמי, הזמין אישית את עמיחי לשאת דברים. או אז הזכיר עמיחי כי רק לפני 10 שנים, הוא סיים בהצטיינות את מחזור הלימודים הראשון של בית הספר.

עמיחי קונרד / צילום: Berlin School of crieative leadership

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות