מניית היום: קיבלה אישור פטנט לתרופה ומזנקת כ-7%

 הפטנט שאושר מאפשר לתרופה של החברה בלעדיות בשוק בארה"ב עד ל-22 במאי 2029 ■ החברה נערכת בתקופה זו להגיש את תרופת הדגל שלה ל-FDA לקבלת אישור כתרופה חדשה

ביומד / צילום: רויטרס
ביומד / צילום: רויטרס

מניית כיטוב פארמה  מזנקת היום (ד') בבורסה בליווי מחזור מסחר גבוה מהרגיל, זאת לאחר שהחברה דיווחה כי קיבלה ממשרד הפטנטים האמריקאי אישור פטנט לתרופת הדגל שלה, KIT-302, שאותה נערכת החברה בימים אלה להגיש לאישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) כתרופה חדשה. הפטנט שאושר היום מאפשר לתרופה KIT-302 בלעדיות בשוק בארה"ב עד ל-22 במאי 2029.

התרופה של כיטוב היא כאמור שילוב בין שתי תרופות קיימות בשוק, תרופה נגד כאב ותרופה להורדת לחץ דם. הרציונל למוצר הוא שלעיתים קרובות אנשים שנוטלים תרופות להורדת כאב, סובלים מעלייה בלחץ דם, אך מזניחים את נטילת התרופות מורידות לחץ הדם, שאמורות לסתור את התופעה הזו. כאשר התרופה להורדת לחץ דם משולבת בתוך התרופה לכאב, אין אפשרות להזניח זאת.

בניסוי קליני אליו יצאה החברה להראות כי המוצר המשולב שלה אכן אינו מעלה משמעותית את לחץ הדם, התקבלו תוצאות נוספות, וכעת החברה טוענת כי המוצר שלה אפילו מוריד את לחץ הדם יותר מהתרופה הקלאסית להורדת לחץ דם המשולבת בו.

כאמור, כיטוב נערכת להגיש עד סוף השנה את המוצר שלה ל-FDA בתקווה כי תקבל את האישור במהלך 2017. 

ד"ר פול וויימאק, יו"ר כיטוב פארמה והמנהל הרפואי הראשי של החברה אמר היום: "אנו מרוצים מקבלת הפטנט החדש המגן על KIT-302, מהלך שמהווה הישג משמעותי לכיטוב פארמה. אנו מחויבים להמשך להגן, בין היתר באמצעות פטנטים, על הנכסים הקנייניים שאנו מפתחים, במטרה למקסם את הערך לבעלי המניות של החברה".

כיטוב נסחרת בת"א לפי שווי של כ-99 מיליון שקל. בשנה האחרונה איבדה מניית החברה כ-60% מערכה  והיום מזנקת ביותר מ-6%. 

צרו איתנו קשר *5988