נקמת החרדים? עוכבה העברת מאות מיליונים לעבודות הרכבת

שבועיים אחרי העימות על רקע עבודות הרכבת בשבת – לחדשות 2 נודע כי בקשה להעביר יותר מ-600 מיליון שקל לרכבת ישראל ולרכבת הקלה לא נידונה ■ גורמים במשרד התחבורה: "גפני דרדר את ההצעה עד שלבסוף לא אושרה"

על סדר היום של ועדת הכספים שהתכנסה היום (א') עמדה בין היתר בקשה של משרד התחבורה להעביר תקציב של יותר מ-600 מיליון שקל לרכבת ישראל ולרכבת הקלה - אלא שבאופן מפתיע הנושא לבסוף כלל לא עלה לדיון ובמשרד התחבורה מאשימים כי מדובר ב"נקמה" של יו"ר הוועדה משה גפני (יהדות התורה) על עבודות התשתית של הרכבת בשבת.

התקציב המדובר מיועד בין היתר לפיתוח קו הרכבת המהיר בין ירושלים לתל אביב, פיתוח רכבת העמק וגם תשלום לקבלנים. גורמים במשרד התחבורה אומרים כי גפני "דרדר את ההצעה במורד סדר היום" ולבסוף כלל לא דנו בה. "זה נראה כמו נקמה על סוגיית העבודות בשבת", אמרו הגורמים.

התוצאה האפשרית היא שעבודות הרכבת עלולות להתעכב ושקבלנים עלולים לתבוע את הרכבת בשל עיכוב בתשלום. "אם יתברר שגפני מונע משיקולים פוליטיים בנושאים ממלכתיים ומקצועיים, אנו רואים זאת בחומרה ונפעל בהתאם", אמרו במשרד התחבורה.

גפני מצידו לא התרגש במיוחד מההאשמות של בכירי המשרד. "אני לא מחויב לדון בכל הצעה שעולה לסדר היום", אמר יו"ר ועדת הכספים לחדשות 2. "אשקול זאת ואם זה יהיה ראוי - הכסף יועבר".

 

צרו איתנו קשר *5988