תיעוד: בגלל חשמל סטטי - הרכב עלה באש בתחנת דלק

אישה שתדלקה את רכבה בתחנת דלק בקיבוץ הסמוך לכנרת, ניגשה להוציא את צינור הדלק - ויצרה תגובה חשמלית שהבעירה את הדלק ■ היא נמלטה מהמקום, ועובדי התחנה וכוחות הכיבוי השתלטו על האש

חשמל סטטי בתחנת דלק גינסור/ צילום: מהוידאו
חשמל סטטי בתחנת דלק גינסור/ צילום: מהוידאו

מצלמות האבטחה בתחנת הדלק בגינוסר תיעדו שלשום (שבת) בערה דרמטית של דלק - בעקבות חשמל סטטי. אישה שיצאה מרכבה כדי לשלוף את צינורית הדלק יצרה חשמל סטטי, וגרמה לבערה. היא הגיבה בקור-רוח, הוציאה את הצינור מהרכב ונמלטה מהמקום תוך שהיא מכבה את האש משיערה.

שירות הכיבוי של מחוז הצפון אישר כי פרצה אש, וסיפר על 5 צוותים שיצאו לתחנת הדלק בעקבות האש, שנגרמה מחשמל סטטי. "אנשי המקום הספיקו לכבות חלק מהרכב, וכוחות הכיבוי עשו רק כיבוי סופי", נמסר מכיבוי האש. לפי חקירת כיבוי אש, מדובר בחשמל סטטי, שהעבירה האישה ברגע שנגעה בפיית התדלוק. בכיבוי האש ממליצים להשתמש בקרם ידיים כדי למנוע את החיכוך שגורם להיווצרות החשמל הסטטי.

מלבד האסון האקולוגי והבריאותי שנגרם לתושבי הצפון וירושלים השבוע כתוצאה מגל השריפות, מזג האוויר הקיצוני גרם לכולנו לסבול ממחלות ויראליות שמועברות אחד לשני באין מפריע לאחר חודש שחון. בעיה בריאותית נוספת שממנה כולנו סובלים היא היובש הקיצוני - בגללו נגרם החשמל הסטטי, וגם יובש בעור הפנים, הידיים ובשפתיים.

צרו איתנו קשר *5988