אורתם סהר: הנאמנים אישרו תשלום משכורות ואיום השביתה הוסר

(עדכון) - הנושים הלא מובטחים דחו את הצעת הרכש מקבוצתו של רענן אלוני, והנאמן הציג הצעה נוספת לפי שווי של 100 מיליון שקל ■ ההצעה החדשה משאירה רבע מהחברה בבעלות הציבור ■  איום השביתה בחברה הוסר לאחר שהנאמנים אישרו תשלום המשכורות במלואן

אמיר נחום - מנכ"ל אורתם סהר / צילום: אמיר מאירי
אמיר נחום - מנכ"ל אורתם סהר / צילום: אמיר מאירי

זה לא נגמר עד שזה לא נגמר: חברת אורתם סהר הנמצאת בהקפאת הליכים, אומנם בתהליכי מכירה מתקדמים, אך נראה שעוד צפויות הפתעות. אתמול (ה') נפסלה ההצעה של הקבוצה בראשות רענן אלוני, לאחר שאמש ההצעה זכתה להתנגדות נושי האג"ח. הקבוצה לא הציגה מתווה משופר בבית המשפט וזנחה את ההתמודדות לרכישת אורתם סהר.

בד בבד, נאמני החברה, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה, קיבלו אליהם במקביל הצעה נוספת מקבוצת לסמן אחזקות בע"מ, חברה פרטית בשליטת נתנאל ליוש מקבוצת קשפלאו, המיוצגים על ידי עוה"ד יהונתן ינאי ואלי אקסלרוד.

שאול ברגזון / צילום: יחצ
 שאול ברגזון / צילום: יחצ

ההצעת הרכישה היא לפי שווי של 100 מיליון שקל (מתוכם 20 מיליון שקל לכיסוי דין קדימה). בנוסף, ההצעה מדברת על השארת החברה כציבורית, עם 25% שיעברו לבעלי אג"ח ונושים רגילים.

כמו כן, ההצעה תשפר את תקבולי התביעות לנושים, כך שמחצית הכספים שתזכה החברה יועברו לטובתם (ההצעה הקודמת דיברה על מדרגות שהחלו ב-30% וטיפסו ל-50%).

לפי הצעה זאת החברה תחזור ליותר פרויקטים, ובפועל תשלם פחות ערבויות המוחזקות אצל יזמים ויממשו אותן אם החברה לא תחזור לפעילות. מדובר בשיפור משמעותי להצעות הקודמות, שיכול להביא לשקט באסיפת הנושים הבא.

הצעה נוספת שעלתה בבית המשפט היא של חברת אפי קפיטל והקבלן עמרם אברהם, וצפויה להיות מוגשת לנאמנים.

בית המשפט קבע כי הצעה שרוצה להמשיך להיות רלבנטית תעמיד ערבות בנקאית על סכום של 5 מיליון שקל עד תשע בבוקר (יום ו'). בנוסף הנאמנים יכנסו אסיפת נושים עד יום שני הקרוב (5.12), וביום שלישי (6.12) יבחן בית המשפט את התקדמות הליך הרכישה פעם נוספת.

הבוקר (ו') הוסר איום השביתה בחברה, לאחר שהנאמנים אישרו תשלום המשכורות במלואן. עו"ד חיות גרינברג המייצגת את עובדי אורתם סהר מסרה: "לאחר תקופה ארוכה ומורטת עצבים, במהלכה העובדים חששו חשש אמיתי כי לא יקבלו משכורותיהם, נעתרו הנאמנים לבקשותינו החוזרות ונשנות לתשלום המשכורות במלואן".

במקביל, איימו עובדי אורתם סהר כי יפתחו בשביתה מחשש לאי קבלת משכורת חודש נובמבר לאור ההתפתחויות האחרונות.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988