חשד: בית הוריה של ענבל אור הוצת; המשטרה פתחה בחקירה

צוותי כיבוי הוזעקו לבית הוריה של ענבל אור במזכרת בתיה, לאחר שהתקבל דיווח על שריפה ■ נזק קל נגרם לבית ■ גורמים במשטרה: עדיין לא ברור האם השריפה פרצה עקב הסתבכויותיה של אור

ענבל אור / צילום: תמר מצפי
ענבל אור / צילום: תמר מצפי

כוחות הכיבוי הוזעקו אתמול (א') לבית הוריה של אשת הנדל"ן ענבל אור במזכרת בתיה, לאחר שדווח על שריפה שפרצה במקום. נזק קל נגרם לבית, ולא דווח על נפגעים. מיד בתום פעולות הכיבוי, המשטרה פתחה בחקירת האירוע בחשד שמדובר בהצתה.

במשטרה בודקים כיווני חקירה אפשריים, לרבות חשד להצתה על רקע הסתבכויותיה האחרונות של הבת ענבל. יחד עם זאת, גורמים במשטרה אומרים כי עדיין לא ברור האם השריפה פרצה בשל הליך פשיטת-הרגל בו אור מצויה.

לפני כחודש וחצי הסירה רשות המסים את צווי החילוט שהוטלו על רכושה של אור במסגרת חקירתה הפלילית. ברשות המסים החליטו על הצעד לאחר שהגיעו למסקנה כי אין עבירות הלבנת הון בתיק החקירה כנגדה.

הרשות פנתה כחודש מוקדם יותר לבית המשפט בבקשה להסיר את העיקולים והחילוטים מכוח חוק איסור הלבנת הון - ובית המשפט אישר את הסרת החילוטים מעל חשבונות הבנק ורכושה של אור.

למרות הסרת החילוטים לאור אין גישה לנכסים אלה, שנתונים לשליטת המפרק של החברות מקבוצת אור סיטי נדל"ן. המפרק, עו"ד איתן ארז, גם מנהל את נכסיה של אור בהליך הפירוק ופשיטת-הרגל המתנהל נגדה.

בסביבת ענבל אור רואים בהסרת הצווים סימן לכך שהעננה הפלילית מעל אור תתבהר בקרוב. עו"ד ירון גולדמן, המייצג את אור בהליכים הפליליים מול רשות המסים, אמר: "המדינה הגיעה באופן הגון למסקנה שאנחנו ידענו מזמן, שאין ולא יכול להיות פה שום חשד להלבנת הון, וכמצופה מרשות הוגנת הם הסירו את צווי החילוט".

 

אור נעצרה בחודש פברואר האחרון לאחר חקירה סמויה של מספר חודשים, שנערכה על-ידי חקירות מכס ומע"מ בירושלים, בשיתוף משרד מע"מ ומס קנייה תל-אביב, בחשד להעלמות מס המיוחסות לה ולסמנכ"ל הכספים של קבוצת ענבל אור.

החשדות נגד אור כללו הוצאת חשבוניות כוזבות והעלמת עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, שאור ביצעה לכאורה באמצעות החברות שבבעלותה. עוד נחשדה אור בשיבוש הליכי משפט ובהשמדת ראיות.

לאחרונה סיימה הרשות את חקירותיה של אור והעבירה את התיק לפרקליטות מיסוי וכלכלה לצורך בחינה האם יש להגיד כתב אישום. 

צרו איתנו קשר *5988