נתניהו: לא פעלתי נגד "חוק ישראל היום" - פירקתי את הממשלה בגללו

רה"מ כתב בפייסבוק כי פירק את הממשלה הקודמת בגלל "חתרנות" של כמה מחבריה, שהעבירו בקריאה טרומית את החוק שנועד למנוע את הפצתו בחינם של העיתון ■ "מתנהל מסע לחץ על-מנת שהיועמ"ש יגיש נגדי כתב אישום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש (א') בהודעה שפרסם בדף הפייסבוק שלו לחקירתו בפרשה 2000, שבמרכזה קשר לכאורה בינו לבין מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, לקראת מערכת הבחירות האחרונה בשנת 2015.

לדבריו, הוא לא עבר שום עבירה, לא פעל לקידום "חוק ישראל היום" ופירק את הממשלה ב-2014 בגלל "חתרנות" של חברים בה, שהובילה לאישורו של החוק בקריאה טרומית. הוא הוסיף כי התקשורת רדפה ועודנה רודפת אותו.

"כמובן שכל עוד החקירה נמשכת, אין לי אפשרות להגן על עצמי. אינני יכול לספר לציבור את הסיפור האמיתי שעומד מאחורי הדברים, שמבהיר כי לא הייתה פה שום עבירה. 'ישראל היום' נשאר על כנו, משגשג ופורח, ואילו התקשורת הרעה שקיבלתי ב'ידיעות אחרונות' ו-ynet לא פסקה ולו לרגע", אמר ראש הממשלה.

"כיוון שאני מנוע מלהיכנס לפרטי החקירה, אני יכול לומר רק את הדברים שהם גלויים וידועים לכל. כולם יודעים שהתנגדתי התנגדות נחרצת לחוק 'ישראל היום', שאחרים רקחו ויזמו עוד הרבה לפני הבחירות של 2013. במשך חודשים ארוכים מנעתי את הבאתו של החוק להצבעה טרומית".

לדברי נתניהו, "משהגיעה ההצבעה, הצבעתי נגד החוק יחד עם קומץ חברי כנסת שכלל את רוב חבריי בליכוד. גם ידוע שלאחר שהחוק עבר ברוב גדול, פירקתי את הממשלה והלכתי לבחירות לכנסת, בין השאר בגלל החתרנות מתוך הממשלה להעביר את החוק. כולם גם יודעים שעם הקמת הממשלה החדשה לאחר הבחירות, הכנסתי סעיף מפורש בהסכמים הקואליציוניים כדי למנוע הישנות חקיקה כזאת".

ראש הממשלה הבהיר כי "בגלל כל זה - לא קרה כלום". לטענתו, "כל הטענות הללו שאני פעלתי לקידום חוק 'ישראל היום' הן טענות-שווא".

בהתייחסות לפרשה 1000, שעניינה חשד לקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים, אמר נתניהו כי "כך גם לגבי הנושא השני, כפי שיתברר במהלך הזמן".

"בימים האחרונים מתנהל מסע תקשורתי מתוזמר, חסר תקדים בהיקפו, כדי להפיל את ממשלת הליכוד בראשותי", כתב נתניהו. "מסע תעמולה זה נועד להפעיל לחץ על היועץ המשפטי לממשלה וגורמים אחרים בפרקליטות כדי שיגישו כתב אישום נגדי. השיטה היא פשוטה: יום-יום וערב-ערב מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה ושקרים מכוונים בשני הנושאים שעומדים על הפרק".

לפי החשד, במסגרת פרשה 2000 תיאם ראש הממשלה עם מוזס מהלכים שנועדו לקדם את האינטרסים שלהם לפני הבחירות בשנת 2015 בסדרה של לפחות 12 פגישות, שלפחות שתיים מהן הוקלטו, כפי שפורסם לראשונה בוואלה! NEWS. נתניהו לכאורה הבטיח לקדם את חוק "ישראל היום" לצמצום היומון שאיים על "ידיעות אחרונות", בתמורה לסיקור אוהד.

צרו איתנו קשר *5988