דיווח: מילצ'ן רכש עבור שרה נתניהו תכשיטים בעשרות אלפי שקלים

חדשות 2: איש העסקים ארנון מילצ'ן רכש לרעייתו של בנימין נתניהו תכשיטים בשווי עשרות אלפי שקלים - כך עולה מקבלות שנחשפות כעת ■ לשכת נתניהו: "לא היה ולא נברא"

שרה נתניהו  / צילום: ליאור מזרחי
שרה נתניהו / צילום: ליאור מזרחי

במהדורת החדשות של ערוץ 2 נחשף הערב (ו') כי באוגוסט 2004, בעת שבנימין נתניהו שימש כשר האוצר, איש העסקים ארנון מילצ'ן התקשר למנהלת עסקיו ולאשתו אמנדה ועדכן אותן כי שרה נתניהו ביקשה סט תכשיטים מחנות ה. שטרן במלון הילטון בתל-אביב, שם התאכסן מילצ'ן באותה העת.

השתיים שמו פעמיהן לחנות, וכשהבינו כי עלות השרשרת לבדה 6,265 דולר, החליטו לרכוש אותה בלבד, ושיגרו אותה למילצ'ן.

למחרת התקשר מילצ'ן למנהלת עסקיו ועדכן אותה כי קיבל שיחת טלפון משר האוצר. לדבריו, נתניהו אמר לו כי "נורא לא נעים לי", אולם אשתו מסרה כי נשלח אליה רק מחצית הסט. לאחר מכן מנהלת העסקים רכשה עבור שרה נתניהו גם את הצמיד הנלווה, בעלות של 2,305 דולר, ושלחה אליה גם אותו.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה כי "לא היה ולא נברא, איננו מתכוונים לכל האשמת-שווא".

 

דיווח: הזוג נתניהו דרש טובות הנאה

מוקדם יותר היום דיווח כתב עיתון "הארץ", גידי וייץ, כי מילצ'ן טען בעדותו כי בני הזוג נתניהו דרשו ממנו את טובות ההנאה, וכי הוא לא סיפק את המתנות באופן ספונטני. עוד דווח ב"הארץ" כי גורמים המעורבים בהתרחשויות טענו כי בני הזוג והסובבים אותם השתמשו בשמות קוד כדי לתאר את מבוקשם.

"ורודים" הוא המונח שבו עשו שימוש כדי לחדש את אספקת בקבוקי השמפניה הוורודה ממילצ'ן, ו"עלים" הוא שם הקוד לתיבות הסיגרים שהוזרמו מדי שבועיים למעון הרשמי.

מטעם נתניהו נמסר בתגובה לחשדות: "כל הפרשיות כביכול התבררו כעורבא פרח, וכך יהיה גם לגבי הטענות המתפרסמות בתקשורת כעת. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום - כי אין כלום".

פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד יעקב וינרוט, טען כי נתניהו ביקש את חוות-דעתו בנוגע לקבלת מתנות, והוסיף: "כל בר-דעת מבין שאם ידיד או חבר קרוב מביא לחברו סיגרים כמתנה, אין בזה ולא יכול להיות בזה שום בדל של איסור, שום בדל של עבירה פלילית".

בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, שהעיד ביום שלישי במשך כמה שעות במשטרה במסגרת חקירת הפרשה, נשאל בין השאר בנוגע לקשריו עם מילצ'ן. מתברר כי נתניהו הבן קיבל לכאורה מעת לעת גם הוא מתנות ממילצ'ן, בדומה לאביו ולאמו.

יאיר נתניהו  / צלם: יחצ
 יאיר נתניהו / צלם: יחצ

אמנם ממצאי החקירה מעלים כי המתנות שקיבל לכאורה נתניהו הבן הם בהיקף קטן בהרבה מזה שקיבלו הוריו, אך החוקרים ביקשו לדעת מה ההסברים שלו למתנות הללו.

עו"ד יוסי כהן מסר בשם יאיר נתניהו: "מדובר בפרסום כוזב ומגמתי. מלבד בובה שקיבל כשהיה בן 6, יאיר נתניהו מעולם לא קיבל מתנה - לא גדולה ולא קטנה ולא טובת הנאה". 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988