מתגלגלים לאילת: מי הגיעו לוועידת Cars2017?

וגם: על מה דובר בהרצאה החסויה של המכון למחקרי ביטחון לאומי?

דן כרמלי, איתן כבל ויובל דיסקין / צילום: יוד צילומים
דן כרמלי, איתן כבל ויובל דיסקין / צילום: יוד צילומים

מתגלגלים לאילת

מי הגיעו לוועידת Cars2017, ומה נאמר שם על אהוד ברק?

בסוף השבוע האחרון נערכה במלון הרודס באילת ועידת Cars2017, הוועידה השנתית לענף הרכב והתחבורה בישראל של לשכת המסחר תל-אביב והמרכז, בשיתוף "גלובס".

בוועידה, המתקיימת זו השנה השלישית, דנו המשתתפים בשינויים הטכנולוגיים ובהשפעתן של הסטארט-אפים הישראליים בתחום.

לוועידה הגיעו גם מספר אורחים מחו"ל, בהם נאט ביוס, סמנכ"ל בכיר בתחום המחקר ובטיחות הרכב במשרד התחבורה בארה"ב; וכתב הרכב האמריקאי ג'ף ג'בלנסקי, שהגיע יחד עם בת זוגו שרה והפתיע את הנוכחים בשליטתו השוטפת בשפה העברית.

כשהמשתתפים לא יצאו לנסיעת מבחן ברכב האוטונומי של וולוו, הם נכחו באולם הדיונים והאזינו בין היתר לעו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר. בסיום ראיון שקיים לין עם ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, שאל לין על סיכוייו של אהוד ברק לחזור ולעמוד בראש המפלגה. "ברק אינו ראוי לעמוד בראשות שום מפלגה בישראל", חתם כבל.

הדרימו והחכימו: לאה ורון, מנהלת וועדת הכלכלה של הכנסת; אבנר פלור, סמנכ"ל בכיר במשרד התחבורה; אלעד צרפתי, סגן נשיא מובילאיי ישראל; יובל דיסקין, יו"ר חברת הסייבר סיימוטיב טכנולוגיות; טלי דרורי-ברנר, יו"רית איגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי באיגוד לשכות המסחר; ערן קדוש, מנכ"ל רשת מכללות עתיד; רועי שחורי, מנכ"ל דאצ'יה ישראל; רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים; דני שמעוני, מנכ"ל הרץ; שי דהן, מנכ"ל אלדן; ד"ר שי סופר, המדען הראשי של משרד התחבורה; יקי אנוך, יו"ר איגוד יבואני הרכב; גלית עיני, סמנכ"לית שיווק UMI; לוי יצחק, מנכ"ל קבוצת לוי יצחק ובנו מירון לוי, סמנכ"ל הקבוצה; אבישי לוי, מנכ"ל אוויס; טל בר-לב, מנכ"ל ש.שלמה; אבי קנת, סמנכ"ל סחר קרסו מוטורס; בועז סופר, יו"ר רציונל ולשעבר סמנכ"ל רשות המסים; עו"ד דן כרמלי, המשנה למנכ"ל איגוד לשכות המסחר; אייל כביר סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי באיגוד לשכות המסחר, ואחרים. 

אייל כביר עם ד"ר שי סופר והשחקן ליאור רז, יוצר סדרת הטלויזיה ״פאודה״ / צילום: יוד צלמים
 אייל כביר עם ד"ר שי סופר והשחקן ליאור רז, יוצר סדרת הטלויזיה ״פאודה״ / צילום: יוד צלמים

מפגשים מהסוג האסטרטגי

על מה דובר בהרצאה החסויה של המכון למחקרי ביטחון לאומי?

אמש (א') נפגש חבר הנאמנים של המכון למחקרי ביטחון לאומי, ה-INSS, בבית התפוצות - מוזיאון העם היהודי. המטרה: פתיחת כנס העשור "הערכה אסטרטגית לישראל 2017".

בתפריט: הרצאה חסויה מפי דמות ביטחונית בכירה על המצב באזורנו (לצערנו, היא נותרה חסויה); שיחה פחות חסויה בין ראש ה-CIA לשעבר, הגנרל דיוויד פטראוס, לבין ראש המכון, האלוף במיל. עמוס ידלין, אודות יחסי ישראל-ארה"ב בעידן טראמפ; ופאנל שקיבץ יחד את שרי הביטחון בדימוס: משה (בוגי) יעלון, ח"כ עמיר פרץ ומשה ארנס.

מטעם המכון דיברו פיני כהן, יו"ר חבר הנאמנים, שהדגיש כי מדובר בגוף מקצועי א-פוליטי; ואורלי הירדני, סמנכ"לית המכון, שהציגה 10 דוגמאות (עשור או לא עשור?) בהן ניכרה השפעת המכון על השיח הציבורי והדרג המדיני.

עוד באירוע, כהן ופרץ סיפרו כי ההיכרות ביניהם וותיקה עוד מימי השירות הצבאי. את הכשרותו קיבל פרץ כפקוד של כהן, שבראשית שנות ה-70 היה מדריך בבית הספר לקציני חימוש.

התפקדו והגיעו: פרנק לואי, יו"ר הוועד המנהל של INSS; אלפרד אקירוב, מייסד ובעל השליטה בחברת אלרוב; אלוף יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל; בועז דותן, ממייסדי אמדוקס; יונה פוגל, מנכ"ל קבוצת פז; אירינה נבזלין, יו"רית בית התפוצות; ואחרים. 

על דירקטוריון ועל שוויון

ענת גואטה ושמואל האוזר דואגים לאיזון מגדרי

כנסת ישראל אירחה היום (ב') את כנס הדירקטוריות "בדרך לשוויון סביב שולחן קבלת ההחלטות", שנערך ביוזמת חברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין וגילה גמליאל. נחמיאס-ורבין הסבירה מה דחף אותה ליזום את הכנס והזכירה כי "בפעם הראשונה שהתיישבתי סביב שולחן הדירקטוריון, הייתי בת 29 והייתי האישה היחידה בחדר".

ענת גואטה, מנכ"לית אנטרופי שירותי מחקר, ציינה כי "על-פי הניסיון בעולם, השקעות אימפקט שבהן יש תשואה לצד אפקט חברתי הן הדרך לייצר את האיזון בשוק ההון, ובכלל זה ייצוג הנשים בדירקטוריון".

שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך, הציע "לפעול כפי שפעלו באירופה ולאמץ את החלטת הפרלמנט האירופי לקדם העלאת שיעור נשים בדירקטוריונים בחקיקה, לפיה בחברות ציבוריות עם פחות מ-40% נשים בדירקטוריון (לא כולל תפקידים אקזקוטיביים) יידרשו לתהליך בחירה שנותן עדיפות לנשים, כאשר מצויים מספר מועמדים בעלי כישורים שווים".

לדבריו, "פתרון נוסף אפשרי הוא לחייב את הדירקטוריון לקבוע מדיניות או יעד בנוגע לשיעור הנשים בדירקטוריון החברה. גם שר האוצר ציין בפניי שהוא רואה חשיבות לקדם את מעמדן של הנשים בחברות ציבוריות בהקדם", הזכיר האוזר. 

ענת גואטה / צילום: תמר מצפי
 ענת גואטה / צילום: תמר מצפי

(לא) רק רשת

גיא גודס משלב בין נדל"ן לבין טכנולוגיה

גיא גודס מצטרף לנבחרת העסקית. שחקן ומאמן מכבי תל-אביב בכדורסל לשעבר מקים בימים אלה, יחד עם 3 שותפים, רשת חברתית - פלטפורמה עסקית-טכנולוגית לענף הבנייה בשם arcdb.

אל גודס חברו האדריכל ד"ר אלי מזרחי; אלעד גרגיר, המביא עמו נסיון בתחום המכירות והשיווק; ומפתח התוכנה חן אברמוביץ.

הרעיון: arcdb תהווה זירת עסקים לבעלי מקצוע שונים בעולם האדריכלות, עיצוב הפנים והביצוע לצורך בניית פרויקטים משותפים.

גודס הסביר כי "זיהינו צורך בקרב בעלי מקצוע בענף הבנייה ליצירת רשת חברתית של מעגלים וקשרים עסקיים שתחבר, תקשר ותייצר הזדמנויות עסקיות, כולל צורך מקצועי, שיעזור להם למנף את העסק שלהם ויציב להם רף גבוה ובולט בתחום הכולל פיתוח עסקי ומקצועי ייחודי".

לטענתו, "עולם הספורט ועולם העיצוב אינם שונים זה מזה, מאחר ששניהם דוגלים בעבודת צוות, שיתוף-פעולה מלא ושאיפה למצוינות". 

גיא גודס arcdb / צילום: אסף לוי
 גיא גודס arcdb / צילום: אסף לוי

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988