נתניהו על החומה של טראמפ בגבול מקסיקו: "רעיון נהדר"

ראש הממשלה בירך את נשיא ארה"ב בחשבון הטוויטר שלו וציין כי הוא צודק בהחלטתו להשלים את המכשול בגבול עם מקסיקו ■ "הקמתי חומה בגבול הדרומי של ישראל שעצרה את ההגירה הבלתי חוקית", כתב נתניהו

דונלד טראמפ ובנימין נתניהו/ צילום:רויטרס
דונלד טראמפ ובנימין נתניהו/ צילום:רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך הערב (שבת) את נשיא ארצות-הברית דונלד טראמפ על הקמת החומה בגבול עם מקסיקו. "הנשיא טראמפ צודק", צייץ נתניהו בחשבון הטוויטר שלו. "אני בניתי חומה לאורך גבולה הדרומי של ישראל", הוסיף ראש הממשלה. "עצרתי את כל ההגירה הבלתי חוקית למדינה. הצלחה נהדרת, רעיון נהדר של טראמפ".

ביום רביעי חתם טראמפ על צווים נשיאותיים מיוחדים להקמת החומה, כפי שהבטיח במהלך מסע הבחירות שלו. "מדינה ללא גבולות אינה מדינה", אמר טראמפ לאחר מעמד החתימה. "ארה"ב תשיב לעצמה את השליטה בגבולותיה החל מהיום".

"זהו הצעד הראשון להבטיח את הגבולות שלנו", אמר דובר הבית הלבן בהמשך להחלטה. "זה יעצור את זרם הסמים, פשע, והמהגרים הבלתי חוקיים המגיעים לארה"ב".

בנייתה של החומה לאורך גבולה של ארצות-הברית עם מקסיקו החלה למעשה כבר בשנת 2006, בעת כהונתו של הנשיא ג'ורג' בוש הבן. העבודות הופסקו בשנת 2010 בשל המחיר הגבוה של הבנייה - 2.8 מיליון דולר לכל מייל בנוי של חומה.

 

צרו איתנו קשר *5988