מה עשה אברהם קוזניצקי ביום ההנפקה של מנרב פרויקטים?

וגם: מה היו התובנות בכנס HR-tech הישראלי?

אברהם וזיוה קוזניצקי / צילום: אביב חופי
אברהם וזיוה קוזניצקי / צילום: אביב חופי

עסקי הרפואה

מה עשה יו"ר מנרב, אברהם קוזניצקי, ביום ההנפקה של מנרב פרויקטים?

"רואים עתיד - רופאים, חוקרים, יזמים" - זה היה שמו של הערב שערך פורום עמיתי ידידי בית חולים בילינסון ביום ראשון השבוע במלון הילטון תל-אביב.

המארחים: פנחס (פיני) כהן, יו"ר עמותת הידידים ויו"ר קרן נוי; אורלי מסקין, מנכ"לית העמותה; וד"ר ערן הלפרן, מנהל המרכז הרפואי רבין.

בתוכנית: הרצאות מפי פרופ' רן קורנובסקי, מנהל המערך לקרדיולוגיה בבית החולים, שהסביר על משמעותו של "צנתור חכם"; פרופ' לינה באסל-שלמון, מנהלת המכון לגנטיקה, שדיברה על פיתוחים גנטיים; וד"ר שגיא הרנוף, מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה, שהציג מבט לחדר הניתוח של העתיד.

כהן הציג בפני הנוכחים את יעד הגיוס של עמותת ידידי בית החולים, המסתכם ב-14 מיליון שקל - סכום שיוקדש למחקר בבית החולים.

הגיעו לערב: ורדה ובועז דותן, ממיסדי אמדוקס; אסתר אלדן, מנכ"לית דלק ישראל; איש העסקים יורם פטרושקה; זיוה ואברהם קוזניצקי, יו"ר מנרב, שציין כי היה לו חשוב להגיע למרות הנפקת החברה-הבת מנרב פרויקטים, שהתקיימה באותו יום; מאיר שמגר, לשעבר נשיא בית המשפט העליון, והשופטת מיכל רובינשטיין; רונית וראובן אדלר; ברוריה ודודי ויסמן, מבעלי קבוצת אלון; אליעזר פלג, ממייסדי דלתא; יודפת ופנחס בוכריס; שי דהן, בעל השליטה באלדן; יפעת וקובי פלר, מייסד ומנהל ההשקעות Feller wealth advisory services; ואחרים. 

אברהם וזיוה קוזניצקי / צילום: אביב חופי
 אברהם וזיוה קוזניצקי / צילום: אביב חופי

משאבי אנוש 1: אינטואיציה מול טכנולוגיה

מה היו התובנות בכנס HR-tech הישראלי?

השבוע ערכה קהילת HR-tech הישראלית כנס במתחם הסטארט-אפים SOSA בתל-אביב. נראה כי תחום מציאת הפתרונות הטכנולוגיים למשאבי האנוש, שעל-פי הפרסומים הושקעו בו ב-2015 כ-2.5 מיליארד דולר ברחבי העולם, צומח והולך.

את האירוע, שביקש לבסס את הקהילה המקומית, הובילו אבי גולן, מנהל מרכז המו"פ של ZipRecruiter בישראל; הדר פודה מדלויט ישראל ודיויד סוקולוב, מייסד ומנכ"ל WeFind.

ד"ר נמרוד קוזלובסקי מקרן JVP לקח חלק בפאנל שעסק בנקודת המבט של המשקיעים. לדבריו, קיימים בשוק פתרונות טכנולוגיים, כמו למשל, ללמוד ולדעת מתי עובד מוערך צפוי לעזוב את החברה.

שגיא בקשי מחברת איירון סורס הסכים עם קוזלובסקי, אבל הוסיף כי לעתים הפתרון דווקא פשוט מכפי שנדמה. "באותה המידה", אמר בקשי בחיוך, "ניתן להפיק תובנות על העובד מכרטיס הנוכחות שלו ומשינויים דרסטיים בימי המחלה והחופשה שלו".

עוד השתתפו בכנס: מאט פלאמר, סגן נשיא ב-ZipRecruiter, שהגיע לביקור ראשון בישראל; רייצ'ל ברנדר, ממייסדי Pitaya; ועמית הראל, מנהל פעילות Innovation Tech Terminal בדלויט ישראל.

שגיא בקשי נמרוד קוזלובסקי אבי גולן ועמית הראל  / צילום: ליאור כנעני
 שגיא בקשי נמרוד קוזלובסקי אבי גולן ועמית הראל / צילום: ליאור כנעני

משאבי אנוש 2: מוח מול טכנולוגיה

מה יקרה אחרי שנפצח את המוח האנושי?

השבוע נערך כנס BrainTech 2017, העוסק בטכנולוגיות מדעי המוח ובתגליות העדכניות בתחום. את הכנס ארגנה עמותת IBT - Israel Brain Technologies, שהוקמה על-פי חזונו של הנשיא לשעבר, שמעון פרס ז"ל.

את הכנס שהוקדש לזכרו של פרס פתח בנו, חמי פרס, מנכ"ל קרן ההון סיכון פיטנגו ויו"ר הוועד המנהל של מרכז פרס לשלום וחדשנות, שאמר: "אבי והעמותה סללו את הדרך לחקר המוח. אבי האמין שאם נוכל לפצח ולהבין את המוח האנושי, נצליח לבנות עולם טוב יותר ומשגשג הרבה יותר".

חמי פרס התייחס גם להחלטה המשותפת למרכז פרס לשלום וחדשנות ולעמותת IBT, שלפיה החידושים והמחקרים בתחום יוצגו במרכז החדשנות הלאומי שייפתח בספטמבר 2018 במרכז פרס לשלום ולחדשנות, כך שיוכלו למשוך אליהם משקיעים, ראשי מדינות וקבוצות מישראל ומהעולם.

עוד נכחו והתרשמו: ד"ר רפי גדרון, יזם סדרתי ויו"ר הארגון הישראלי לטכנולוגיות המוח (IBT); מירי פולצ'ק, מנכ"לית העמותה; יעל פוקס-שלומאי, מנהלת האקסלרטור Brainnovations; פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (השותפה האקדמית העיקרית לכנס); עו"ד עינת קצנל, שותפה במשרד קצנל דימנט, המלווה את עמותת IBT מיום הקמתה; ואחרים.

רפי גדרון חמי פרץ ומירי פולצ'ק   / צילום: ניב קנטור
 רפי גדרון חמי פרץ ומירי פולצ'ק / צילום: ניב קנטור

ורד צרפתי-זבולון מונתה לסגנית נשיא בהתאחדות בוני הארץ

תיכנס לתפקיד ביולי במקומו של יוסי לוינסקי, שכיהן בתפקיד זה ב-3 השנים האחרונות

התאחדות בוני הארץ (לשעבר התאחדות הקבלנים) מינתה את עו"ד ורד צרפתי-זבולון, סמנכ"לית חברת צרפתי שמעון ויו"רית ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה, לתפקיד סגנית נשיא.

צרפתי-זבולון תיכנס לתפקיד ביולי ותחליף את יוסי לוינסקי, שכיהן בתפקיד זה ב-3 השנים האחרונות. נשיא התאחדות בוני הארץ הוא רוני בריק, ומנכ"ל ההתאחדות הוא עו"ד אליאב בן-שמעון.

צרפתי-זבולון העידה כי "ענף הבנייה נחשב גברי מאוד, ולשמחתי, אנו רואים כניסה של נשים. אני חושבת שמגמה זו צריכה להתרחב אף יותר".

ורד צרפתי זבולון   / צילום: אבי רוקח
 ורד צרפתי זבולון / צילום: אבי רוקח

צרו איתנו קשר *5988