הרכבת הקלה בגוש דן: "מפלצת" חפירה נוספת הגיעה לת"א

המכונה השלישית מבין 8 מכונות TBM שייכרו את מנהרות הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, יצאה לדרך מאתר גלי גיל בבורסה ברמת-גן ■ המכונה, שקוטרה כ-7.5 מטרים ומשקלה כ-900 טון, חופרת לכיוון מזרח בעומק 30 מטר

מכונת הכרייה השלישית של הרכבת הקלה בגוש דן רוזה פארקס. קרדיט: נת"ע
מכונת הכרייה השלישית של הרכבת הקלה בגוש דן רוזה פארקס. קרדיט: נת"ע

המכונה השלישית מבין שמונה שייכרו את מנהרות הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, יצאה היום (א') לדרך מאתר גלי גיל בבורסה ברמת-גן. המכונה, שקוטרה כ-7.5 מטרים ומשקלה כ-900 טון, חופרת לכיוון מזרח בעומק 30 מטר, והיא תעבור בתחנות העתידיות של הרכבת הקלה באבא הלל ובביאליק ברמת-גן. נקודת הסיום של החפירה היא תחנת בן-גוריון בגבול רמת-גן-בני-ברק.

8 מכונות ה-TBM יכרו בסופו של דבר 12 ק"מ של מנהרות כפולות בין פתח-תקווה לתל-אביב. גלי גיל הוא אתר השיגור של ארבע מהמכונות - שתיים מערבה, דרך תחנות ארלוזורוב, שאול המלך, יהודית ועד תחנת קרליבך, ושתיים מזרחה, שהראשונה בהן יצאה היום.

שתי מכונות נוספות ישוגרו מפיר הרצל בתל-אביב לכיוון קרליבך, דרך תחנת אלנבי, ושתיים נוספות מהדפו (מוסך) המתוכנן של הרכבת הקלה בפתח-תקווה, לכיוון תחנת בן-גוריון בבני-ברק. המכונה הראשונה תצא מפתח-תקווה במהלך החודש הבא, דרך תחנות אם המושבות ואהרונוביץ.

על פי הודעת משרד התחבורה, בהתאם למסורת הכורים לתת שמות נשיים למכונות ה-TBM, נקראת המכונה שהחלה לפעול היום רוזה פארקס, "אמריקאית פורצת דרך נגד אפליית השחורים בתחבורה הציבורית בארצות-הברית".

צרו איתנו קשר *5988