המשטרה מבקשת לשמור את המידע שנתפס ב"ידיעות ספרים"

פרשת מסמכי אולמרט: בהוצאת "ידיעות ספרים" קיוו לקבל לידיהם את החומרים שנתפסו בפשיטה במשרדי ההוצאה, אך המשטרה ביקשה מבית המשפט לשמור את החומרים בידיה

אהוד אולמרט / צילום: נועם מושקוביץ
אהוד אולמרט / צילום: נועם מושקוביץ

המשטרה פנתה לבית המשפט בבקשה להשאיר בידי החוקרים את החומרים שהוחרמו בפשיטה על הוצאת "ידיעות ספרים" מבית "ידיעות אחרונות", זאת במסגרת חקירת החומרים שהועברו בין השאר על-ידי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

הדיון בבקשת המשטרה יתקיים מחר (ה') בבית משפט השלום בפתח-תקווה, על רקע ההחלטה הצפויה מחר בבוקר של ועדת השחרורים אם להיעתר לבקשתו של אולמרט לקצר שליש מעונשו.

הערב (ד') מתברר כי נציגי היאחב"ל פנו לבית המשפט וביקשו להשאיר אצלם את כל החומרים שנתפסו בפשיטה. על-פי הסיכום הקודם, בעקבות מפגש שהתקיים במשרדי היאחב"ל עם נציגי המלמ"ב שעברו על כל החומרים וסיננו את אלה הדרושים לחוקרי המשטרה, נקבע כי החומרים יוחזרו להוצאת הספרים עד מחר. למרות זאת, שוב המשטרה מנסה לעכב את החזרת החומרים.

בהקשר זה, אתמול נחשף כי במהלך פשיטת המשטרה לפני כשבועיים על הוצאת "ידיעות ספרים" נלקח, בין השאר, גם קובץ המכיל את ספרו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, "השמן והרזה". לפני שנים אחדות כתב נתניהו ספר המבטא את תפישתו הכלכלית בדבר הצורך להקטין ולמזער את המגזר הציבורי ("השמן") ולהגדיל ולטפח את המגזר הפרטי ("הרזה").

כתב-היד נמסר להוצאת "ידיעות ספרים", בה אמור היה לראות אור. מסיבות שונות, כולל כמובן היחסים המתעתעים בין נתניהו לקבוצת "ידיעות אחרונות", הפרסום התעכב.

במרדף המשטרתי אחר טיוטות ספרו של אולמרט, שבמסגרתו התקיימה פשיטת משטרה על הוצאת הספרים ועל בתיהם של ראשי ההוצאה, נלקחו כידוע גם קבצי ספריהם של משה (בוגי) יעלון ושל העיתונאי והסופר בן כספית.

צרו איתנו קשר *5988