מדד המחירים ליוני צנח במפתיע ב-0.7%; מחירי הדירות עלו

מדד מחירי הדירות רשם עלייה מזערית של 0.1%; המחירים זינקו ב-4.5% בשנה האחרונה ■ קצב האינפלציה ב-12 החודשים חזר להיות שלילי ועומד על מינוס 0.2% ■ מחירי הירקות והפרות הטריים ירדו ב-8.7%

פרויקט דירה להשכיר בשכונת המשתלה. הדמיה: אסף פרץ
פרויקט דירה להשכיר בשכונת המשתלה. הדמיה: אסף פרץ

מדד המחירים לצרכן לחודש יוני צנח במפתיע ב-0.7% - כך דיווחה היום (ו') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. החזאים בשוק ובהם בנק ישראל ציפו אמנם לירידה בקצב עליית המחירים אולם לא לירידה כה חדה. הצפי היה כי המדד ירשום ירידה של עד 0.2%.

אחרי שכבר הגיע לכמעט אחוז, קצב האינפלציה ב-12 החודשים חזר להיות שלילי והוא עומד על מינוס 0.2%. מחירי הירקות והפרות הטריים ירדו ב-8.7%, מחירי ההלבשה וההנעלה רשמו ירידה של 5.4% והוצאות תחזוקת הדירה ירדו ב-1.1% בעקבות הוזלת תעריפי המים (כמות הבסיסית) ב-14.5%. 

מדד מחירי הדירות רשם עלייה מזערית של 0.1%, קצב עליית מחירי הדירות ב-12 החודשים האחרונים עומד בעקבות כך על 4.5%.

"צפויה ירידה באינפלציה בחודשים הקרובים, המוסברת בחלקה על ידי הוזלה צפויה של מחירי המים והדלק, ומחירי הצהרונים", נכתב בהודעת הוועדה המוניטרית של בנק ישראל שפורסמה בתחילת השבוע בעקבות החלטתה להותיר את הריבית בשיעור של 0.1%. בבנק ישראל הסבירו כי הייסוף בשקל, התגברות התחרות במשק, בדגש על המסחר באונליין וצעדי הממשלה להפחתת יוקר המחייה -אחראיים לירידות המחירים, בשעה שעליית השכר, הצמיחה הגבוהה יחסית והתגברות האינפלציה בעולם פועלים בכיוון של עליית מחירים.

בחודש שעבר מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.4%, ומדד מחירי הדירות עלה ב-0.5%. סעיף הדיור דווקא ירד במדד הקודם ב-0.3%.

צרו איתנו קשר *5988