יממה לאחר שטבע בעתלית: אמיר פרישר גוטמן הלך לעולמו

(עדכון) - אחרי יממה של מאבק על חייו בבית החולים רמב"ם בחיפה, נקבע מותו של הזמר ■ פרישר גוטמן טבע במהלך חגיגות לציון שנה להחלמתו ממחלה שאובחנה בטעות כסרטן ■ הוא הותיר אחריו בעל וילד

אמיר פיי גוטטמן פרישר/ צילום רמי זרנגר
אמיר פיי גוטטמן פרישר/ צילום רמי זרנגר

הזמר אמיר פרישר גוטמן הלך היום (א') לעולמו בבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שטבע בחוף הים נווה ים הסמוך לעתלית.

פרישר גוטמן נכנס בשבת לשחות בים עם אחייניתו בת החמש ועם חברת משפחה, עד שגל סחף אותם. הילדה והאישה ניצלו בידי גולשים, ופרישר גוטמן אותר רק מאוחר יותר ונמשה מהמים. הוא פונה לבית החולים במצב אנוש, שם ניסה הצוות להיאבק על חייו אך ללא הצלחה.

פרישר גוטמן הותיר אחריו בעל וילד.

שעות לפני מותו, אמר סגן מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה, ד"ר מיקי הלברטל, כי "אין לנו עוד יכולות טיפוליות". לדברי ד"ר הלברטל, "אפסו סיכויי ההישרדות של אמיר פרישר גוטמן. משפחתו עמו". הוא ציין כי אין עוד הליכים טיפוליים שניתן לבצע.

הבוקר נמסר מבית החולים כי מצבו של פרישר גוטמן, שהיה 50 דקות ללא דופק, מוסיף להיות קשה. הוא הורדם והונשם ואושפז במחלקת טיפוץ נמרץ. מחוץ לחדרו המתינו בני משפחתו וחבריו, בהם בן זוגו, ינאי, אביו וחברתו הזמרת מיכל אמדורסקי. במהלך הלילה הוא המשיך לקבל סוגים שונים של תרופות במטרה לייצב את מצבו, אך אלה לא סייעו לו.

פרישר גוטמן, זמר להקת "היי פייב" בעבר, חגג בסוף השבוע בים את יום השנה להחלמתו מהמחלה שאובחנה בטעות כסרטן, ובגינה עבר 4 טיפולי כימותרפיה. בתאריך 22 ביולי 2016 הודיעו לו בבית החולים בניו-יורק כי המחלה שממנה הוא סובל אינה סרטן.

לציון אותו היום הוא הזמין 30 בני משפחה וחברים לחגוג איתו באירוע, שאותו כינה "המסיבה הסודית שלי". הקבוצה שהתה בחוף מיום שישי בצהריים, והחברים לנו בו במהלך הלילה. במהלך סוף השבוע הוא גם צילם את עצמו לסדרה "מחוברים".

תושב נווה ים, שעזר למשות את פרישר גוטמן מהמים, סיפר על החילוץ. "שטתי על אופנוע ים, ובדיוק נכנסתי לים. חבר שלי צעק - מישהו טובע. התחלנו למשוך אותו וצעקנו למציל משכנו את אמיר החוצה, אבל הוא כבר שקע והיה בלי תגובה", הוא נזכר. "הוצאנו אותו לחוף, ועשיתי לו עיסוי של כמה דקות, עד שהמציל החליף אותי. אחרי כחצי שעה הגיע צוות מד"א, כיוון שזה מקום קשה לגישת רכבים. זה אחד המקרים הקשים שראיתי".

לדבריו, "המקום הזה מוכר כמקום עם סחף רציני מאוד. אנשים מתרחקים לאזור המבודד, ובו הסחף חזק יותר".

ביממות האחרונות פרסמו רבים מחבריו וממעריציו פוסטים ברשתות הפייסבוק ובו ביקשו להתפלל לשלומו. "היינו בחוף בעתלית, הים אכזרי - גלים, סחף ובורות", סיפרה חברתו מיכל אמדורסקי, שהייתה עמו בים. "אמיר נכנס עם אחייניתו שחר למים, ותוך שנייה הם נסחפו. הוא החזיק את האחיינית מעל הים כדי שלא תטבע, והגיע לאפיסת כוחות. ג'פרי בעלי ועוד שני בחורים עם גלשנים נכנסו למים כדי להוציא אותם. אמיר בלע הרבה מים, ושחר גם".

בתחילת החודש הגיש פרישר גוטמן תביעת ענק על סך יותר מ-2 מיליון שקל נגד בית החולים איכילוב, לאחר שאובחן כחולה בלימפומה מסוג T-cell. לפי כתב התביעה, סך כל נכויותיו הפיזיות בעקבות השתלשלות האירועים עומד על 54% לצמיתות, נכויותיו הנפשות על 30% לצמיתות, ונכויותיו העצביות על 30% לצמיתות.

"בעקבות מסכת התנהלות רשלנית ופזיזה אובחן התובע כמי שחולה בסרטן אגרסיבי ומתקדם לכאורה מסוג, T-cell lymphoma, כאשר בפועל לא מיניי ולא מקצתיי: התובע לא לקה כלל במחלה זו, ברם בשל התנהלות הנתבע 1 (בית החולים) הוא אובחן כמי שחולה במחלה קשה זו, והוא נאלץ לעבור במשך 4 חודשים טיפולי כימותרפיה קשים, אשר הותירו בגופו ובנפשו נזקים קשים ובלתי הפיכים", נכתב בכתב התביעה.

צרו איתנו קשר *5988