מתדלק תדלק בנזין במקום סולר - רשת טן תפצה נהג ב-12 א' ש'

הנהג תבע את טן במטרה לקבל החזר של 20,340 שקל עבור תיקון המכונית, החזרי נסיעות במשך חודשיים עת שרכבו היה מושבת, החזר על רכב שכור ועוד

תחנה של טן / צילום: איל יצהר
תחנה של טן / צילום: איל יצהר

חברת הדלק טן תשלם כ-12,000 לנהג, אחרי שנציג טן תידלק ברכבו בנזין במקום סולר בתחנת הדלק של הרשת - כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות בבאר-שבע. הנהג תבע את טן במטרה לקבל החזר של 20,340 שקל עבור תיקון המכונית, החזרי נסיעות במשך חודשיים עת שרכבו היה מושבת, החזר על רכב שכור ועוד.

בחברת טן לא הכחישו את הטעות בתדלוק. בתחילה שכרה טן עבור אותו נהג רכב (וחייבה אותו ב-886 שקל עבור חריגה בקילומטרים) ובמקביל שכרה שירותי מוסך לשאיבת הדלק מהמכונית. עוד טענה החברה כי התקלות ברכב לא בהכרח נובעות מהטעות בתדלוק.

בית המשפט התרשם מחוות-דעת המומחים שהביאו הצדדים, אשר לא שללו את האפשרות שהמנוע לא נוקה כיאות, וזו הסיבה לתקלה המכנית שנוצרה לאחר מכן.

הרשמת הבכירה ליאורה אדלשטיין קבעה כי טן תשיב ללקוח את סכום התיקון ששילם למוסך אליו הוא פנה, סך של כ-9,500 שקל, וכי יושב לו הסכום שנגבה בגין חריגה בקילומטרים ברכב השכור, בתוספת ל-1,000 שקל בגין עוגמת-נפש והחזר הוצאות משפט של 800 שקל. בסך-הכול נקבע כי טן תשלם כ-12,157 שקל.

עוד נקבע כי המוסך שהעניק לרכב את טיפול הניקוי הראשוני לא ביצע עבודתו כראוי, ועל כן הוא ישלם לחברת טן סכום של 8,750 שקל מתוך הפיצוי שנקבע לנהג (ת"ק 25137-11-16). 

צרו איתנו קשר *5988