הנקראות ביותר

היועמ"ש על הפיכת ארי הרו לעד מדינה: "תנו לנו לעבוד בשקט"

בהתייחסות ראשונה למגעים עם ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה, אמר מנדלבליט: "תנו לנו לעבוד בשקט ולהגיע לחקר האמת" ■ ארי הרו מסר בימים האחרונים עדות בראשי פרקים, שמטרתה להציג את המידע שיוכל לספק כעד מדינה

אביחי מנדלבליט / צילום: אבי אוחיון - לע``מ
אביחי מנדלבליט / צילום: אבי אוחיון - לע``מ

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, התייחס הבוקר (ה') לראשונה למגעים לחתימת הסכם עד מדינה עם ארי הרו, ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה לשעבר, ואמר: "אנחנו מתקדמים ועובדים בשיתוף-פעולה עם המשטרה. תנו לנו לעבוד בשקט ולהגיע לחקר האמת".

מנדלבליט אמר את הדברים בכניסה לטקס הפרישה של השופט סלים ג'ובראן.

המשטרה: רה"מ נתניהו חשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים

loading

בימים האחרונים מסר הרו לחוקרי המשטרה עדות בראשי פרקים, שמטרתה להציג את המידע שהוא יכול לספק כעד מדינה, במסגרת חקירות תיקים 1000 ו-2000 - המוכרות כפרשת המתנות ופרשת נתניהו-מוזס שבהן מעורב ראש הממשלה. העדות נועדה לקדם את המגעים בינו לבין המשטרה והפרקליטות, והיא מהווה תנאי בסיסי לחתימה על ההסכם. אתמול דווח בערוצי הטלוויזיה כי הרו ימסור מידע גם על פרשת הצוללות. 

"אני מניח שעדות כזו תימשך בין שבועיים לכל הפחות ועד חודש ימים", אמר גורם המעורה בחקירה. לדברי הגורם, במסגרת עדות ניקיון מחויב העד למסור את כל המידע שיש ברשותו ואת כל העבירות שביצע בעבר - בין אם קשורות בתיק, ובין אם אחרות. עדות ניקיון אינה יכולה לשמש נגדו, אלא אמורה לשמש נגד אחרים שהיו מעורבים בפשעים האמורים. יחד עם זאת, עד המדינה מחויב לספק מידע תומך בנוסף לעדות שהוא מוסר.

המגעים להסכם עם הרו, שפורסמו לראשונה בוואלה! NEWS, החלו בעקבות תוצאותיו של חיקור דין שנערך להרו בארצות-הברית בחודש שעבר בעקבות החשדות נגדו בפרשת מכירת חברת ייעוץ שהייתה בבעלותו, בשנת 2013. הרו חשוד בהפרת אמונים ובקבלת דבר במירמה בשל מכירת החברה שבמשטרה נבדק האם התבצעה במסגרת עסקה פיקטיבית. טרם ברור מה יכלול הסכם עד המדינה עמו, שנערך במסגרת השלמת החקירה, ביחידת להב 433.

במקביל פועלים חוקרי יאח"ה בימים האחרונים לגיוסו של ראש הסגל לשעבר בלשכת נתניהו, גיל שפר, כעד מדינה בפרשות 1000 ו-2000. לוואלה! NEWS נודע כי בחודשים האחרונים זומן שפר עשרות פעמים ללהב 433.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!