נאמני גלובוס מקס: ההתמחרות תתקיים ביום חמישי הקרוב

הסכום שקבעו הנאמנים כסכום מינימלי וגבוה מן ההצעה הגבוהה ביותר שניתנה ועומד על 88 מיליון שקל ■ בין 6 המציעים נמנים קרן להב, קרן אייפקס, קרן קלירארק, קרן סקיי, אלקו ואוראנוס

בית הקולנוע גלובוס מקס / צילום: אמיר מאירי
בית הקולנוע גלובוס מקס / צילום: אמיר מאירי

נאמני גלובוס מקס, עו"ד אלונה בומגרטן, עו"ד גיל אורן ורו"ח בעז ברזלי, הודיעו היום (ב') ל-6 הקבוצות שהגישו הצעה לרכישת רשת גלובוס מקס כי ההתמחרות תתקיים ביום חמישי הקרוב. הסכום שקבעו הנאמנים כסכום מינימלי וגבוה מן ההצעה הגבוהה ביותר שניתנה ועומד על 88 מיליון שקל.

לאחר שהנאמנים יגישו את המלצתם לבית המשפט השופט עודד שחם יצטרך להכריע מי ירכוש את גלובוס מקס. הנאמנים מדגישים כי קיום הליך ההתמחרות אינו גורע מההצעות המחייבות של כל המשתתפים, בין אם ישתתפו בהליך ההתמחרות ובין אם לאו. ההצעות המחייבות תמשכנה בכל מקרה לחייב את המשתתפים על פי הוראותיהן והנאמנים יהיו רשאים לבחור, גם מבין משתתפים שלא יגשו להתמחרות.

בין 6 המציעים נמנים קרן להב, קרן אייפקס, קרן קלירארק, קרן סקיי, אלקו ואוראנוס. מרבית הרוכשים הינם קרנות השקעה פיננסיות ולא אסטרטגיות, שמאופיינות בטווח זמן מוגבל של מספר שנים בטרם עליהן להשביח ולממש את הרכישה.

בכוונת הנאמנים לקיים התמחרות ביום חמישי הבא במטרה לקדם את בחירת הרוכש. יודגש כי הרכישה, ככל שתומלץ על ידי הנאמנים, כפופה לאישור בית המשפט ולשאר האישורים הנדרשים על פי דין.

כעת על פי הנוהל שקבעו הנאמנים, יחל תהליך ההתמחרות במסגרתה יבחנו את ההצעות הן מבחינת השווי הכספי של ההצעה והן מבחינת הזיקה המקצועית לתחום הקולנוע. הנאמנים קבעו נוהל שנותן שבועיים לתהליך ההתמחרות.

נזכיר כי המועד להגשת הצעות לרכישת הרשת הוארך עד אתמול בתקווה לקבל הצעות גבוהות יותר על רקע פתרון הסכסוך בין הרשת לקבוצת מליסרון ועל רקע אישור שנתן בית המשפט לפתיחת מתחם חדש באשקלון באוקטובר.

בשבוע האחרון השופט עודד שחם מבית המשפט המחוזי בירושלים אישר את בקשת נאמני רשת גלובוס מקס, עוה"ד אלונה בומגרטן וגיל אורן ורו"ח בעז ברזלי, לפתוח מתחם חדש של 8 בתי קולנוע ו-762 כיסאות בקניון מרינה מול באשקלון, שבו כבר הושקעו 7 מיליון שקל ושהצריך השקעה נוספת של 2.5 מיליון שקל, שצומצמה ל-650 אלף שקל בלבד. מדובר בהחלטה משמעותית שכן על פניו אמורים נאמנים בהליך הקפאת הליכים לשמר את המצב הקיים ולא לפעול לפיתוחו. ההתקשרות לבניית המתחם החלה ב-2014.

הרווח התפעולי של גלובוס מקס עומד על כ-20 מיליון שקל בשנה. כיום 75% מהרשת נמצאת בבעלות משותפת של איש העסקים מושאל שטראוס, המכהן בין היתר כנשיא אוניברסיטת ישיבה בארה'ב, והרברט סייף, הפעיל בתחום הבידור, ו-25% בידיו של בנט קפלן, שהודח ע"י שטראוס וסייף.

על פי דוח הנאמנים שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, חובות הרשת עומדים על 330 מיליון שקל - פער של כ-230 מיליון מהסכום הראשוני שהציגה החברה. לטענת הנאמנים, עיקר השוני נובע מתביעות החוב שהגישו בעלי המניות בסך כ-100 מיליון שקל ותביעות חוב נזיקיות בסכום של כ-80 מיליון שקל. נגד החברה הוגשו 176 תביעות חוב.

גלובוס מקס היא אחת משלוש החברות המרכזיות בישראל העוסקות בהקמה, ניהול ותפעול של בתי קולנוע. החברה מפעילה כיום 11 מתחמי בתי קולנוע פעילים. שתי מתחרותיה העיקריות הן סינמה סיטי ויס פלאנט. בנוסף, היא משמשת כמפיצה הבלעדית בישראל של שלושה אולפני סרטים וחלק משמעותי בפעילות הרווחית שלה מגיע מתחום זה.

צרו איתנו קשר *5988