זול משמעותית מחופשה במלון: ה-Airbnb של עולם היאכטות

פלטפורמה חדשה בשם Borrow A Boat מציעה ללקוחותיה השכרת יאכטות בהתאם לתקציב שלהם, בדומה למודל של Airbnb - מסירה קטנה ועד ליאכטה מפוארת השווה מיליוני דולרים

יאכטה להשכרה, תיירות   צילום: shutterstock
יאכטה להשכרה, תיירות צילום: shutterstock

יאכטות נוצצות מעוררות על-פי רוב אסוציאציה של חופשת יוקרה ומוצר צריכה השמור לעשירון העליון. יוזמה חדשה רוצה לסייע לתיירים, כמוני כמוכם, לקפוץ לסיפון במחיר נוח יותר.

היזם הבריטי Matt Ovenden הקים את חברת Borrow A Boat, עסק לשיתוף סירות ויאכטות בהשראת אייר בינדבי. אובנדן תמיד חלם להיות בעליה הגאה של יאכטה, אך נרתע מהלוגיסטיקה המסובכת הכרוכה בדבר ומהמחיר הגבוה כמובן. 

Borrow A Boat מציעה ללקוחותיה השכרת כלי שייט ימיים בהתאם לתקציב שלהם - מסירה קטנה ועד ליאכטה מפוארת השווה מיליוני דולרים. לדברי אובנדן, הנמלים מלאים ביאכטות שהשווי שלהן נאמד במיליוני דולרים, אולם נעשה בהן שימוש לעתים רחוקות בלבד. זה מה שהצית במוחו את הרעיון שהבשיל לכדי הקמת חברה המאפשרת לבעלי יאכטות להשכיר לשימוש את היאכטות שלהם.

לשירות רשומים כבר 13,000 בעלי סירות ב-62 מדינות, מהים התיכון עד לקאריביים, אוסטרליה ארה"ב ועוד.

כמו בארבינבי, המשכירים יכולים להחליט על חוקי ההשכרה שלהם, לדוגמה "ללא בעלי חיים" או "בלי מסיבות", ולחסום תאריכים בהם היאכטה לא תהיה זמינה להשכרה. Borrow a Boat מקווים להיות בעלי 20,000 סירות זמינות להשכרה עד סוף 2017.

צרו איתנו קשר *5988